Jak na NAHRÁVÁNÍ OBRAZOVKY?

29.10.2023 20:26  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Po programech pro nahrávání obrazovky často sahají lidé při tvorbě prezentací, přednášek, ale také při hraní her. Nahrávání obrazovky a vytvoření záznamu toho co se děje právě teď na vašem monitoru se může sejít určitě i vám.

Po programech pro nahrávání obrazovky často sahají lidé při tvorbě prezentací, přednášek, ale i při hraní her. Nahrávání obrazovky a vytvoření záznamu toho co se děje právě teď na vašem monitoru se může sejít určitě i vám.

Každý kdo používá počítač potřebuje občas zaznamenat co se děje na obrazovce. Nejčastěji sáhnete po snímku a pořídíte sken obrazovky. Ne vždy to ale postačuje. Někdy je dobré sáhnout po programu pro nahrávání obrazovky. Díky nim zachytíte vše, co se právě děje na vaší PC obrazovce, v televizi, nebo i na vašem mobilním telefonu.

 

Co je nahrávání obrazovky, jak funguje a na co to je dobré.

Vytvořením snímku obrazovky uděláte jen obrázek toho, co se právě děje na vašem monitoru. Pokud ale potřebujete zachytit více úkonů, případně i vysvětlit co a jak děláte, proč kliknete tam, a jak se dostanete zase jinam.... asi by vás to stálo hodně času a vytvořili byste spoustu snímek obrazovky. Pokud ale máte program pro nahrávání obrazovky můžete vše zachytit ve videu. Jednoduché použití těchto programů vám umožní zachytit vše co na obrazovce děláte. Vytvoříte tak video, na kterém bude zachycena vaše obrazovka a všechno co na ní děláte – otevření webové stránky, instalace staženého programu nebo hra. Nahrávání obrazovky mobilů, nebo nahrávání obrazovky Mac, či Windows. Využít můžete také nahrávání obrazovky online, kdy si do počítače nemusíte stahovat žádnou aplikaci. Nejčastěji se tyto programy používají pro nahrávání her z obrazovky. Pokud potřebujete příteli ve hře něco vysvětlit, nebo ukázat stačí si jen hru zapnout, spustit nahrávání a hrát. Vytvořené video můžete poslat příteli. Takto si můžete vytvořit záznam pracovní plochy například i při konferenčních hovorech, pracovních online poradách, nebo si vytvořit záznam z online přednášky. Nezapomeňte si ale v těchto případech žádat souhlas osob, které nahráváte. Pokud se vám nedá stáhnout film z webové stránky nemusíte hledat stránku, kde jej stáhnete. Nahrávání videa z obrazovky se zvukem prostřednictvím těchto programů je snadné. Stačí video či film jen pustit na stránce a spustit nahrávání.


 

Program pro nahrávání obrazovky

Programů, které zachytí dění na obrazovce je mnoho. Některé jsou placené, některé si můžete stáhnout na zkušební dobu a některé můžete používat zdarma. Stačí když zadáte do prohlížeče výraz Program pro nahrávání obrazovky download a zobrazí se vám množství nabídek. Nahrávání videa z obrazovky, nahrávání obrazovky se zvukem? Žádný problém. S těmito programy můžete zachytit celou plochu obrazovky, nebo jen její část. Funkce, které v těchto aplikacích najdete můžete použít pokud chcete aby vámi vytvořené video vypadalo originálně – rozdělení screenu na části, přidání různých okrajů, efektů, obrázků, odstranění textů nebo doplnění vodoznaku. S programem pro nahrávání obrazovky zdarma si můžete vytvořit i vlastní video jako od profesionála. Následně můžete video pověsit na Facebook či jinou sociální síť. Nevíte jak natočit video přes notebook? Nahrávání videa přes notebook je snadné. Stačí zapnout web kameru a nahrávat. Nahraný záznam můžete upravit a uložit. Nemusíte stahovat programy pro úpravu videí, s úpravou vám pomůže program pro nahrávání obrazovky.

 

Nahrávání obrazovky Windows

Možná o tom ani nevíte, ale nahrávání obrazovky a zvuku můžete udělat i prostřednictvím programu ve Windows. Pokud hledáte konkrétní program asi jej nenajdete. Tato funkce je instalována v programu PowerPoint. I když tento program neobsahuje mnoho funkcí často se využívá pokud pracujete na pracovním počítači, do kterého nemůžete stahovat jiné aplikace, které by vám to umožnily. Pokud tento program nemáte, ale máte nejnovější Windows, máme pro vás dobrou zprávu. Nahrávání obrazovky Windows 10 je integrováno v systému. Stiskněte klávesy Win+G, potvrďte že je to hra a červeným tlačítkem v panelu (REC) spustíte i zastavíte nahrávání – že nahrávání obrazovky Windows funguje víte podle červeného obdélníku vrohu obrazovky, ve kterém plyne čas nahrávání. Nahrávání z TV do PC? Pokud ve vašem počítači funguje TV vysílání můžete si vytvořit záznam obrazovky Windows 10 právě když budete sledovat TV. Pokud ne, můžete tak učinit jinak. Prostřednictvím snímací karty, kabelu HDML a vhodné aplikace v PC (např. Bandicam), můžete spustit nahrávání z TV do PC. Pokud používáte starší verzi operačního systému Windows a potřebujete například nahrávání obrazovky Windows 7 nejlepší je stáhnout program pro nahrávání obrazovky kompatibilní s vaším operačním systémem.

 

Nahrávání obrazovky online

Pokud nahrávání obrazovky PC děláte často je dobré si stáhnout program pro nahrávání obrazovky do počítače. Máte ho vždy po ruce a můžete jej použít vždy když potřebujete. Pokud potřebujete nahrát vše co se děje na obrazovce jen čas od času můžete provést nahrávání obrazovky online. Spustit nahrávání obrazovky bez instalace a stažení vhodného programu můžete i online. Na internetu naleznete několik stránek, které tyto služby nabízejí. Jejich využití je bezplatné. Úprava vzniklého záznamu (pokud ji chcete) je už ale následně možná jen v programu pro úpravu videí. Zmiňovali jsme zde počítače, televizi a také operační systémy v PC. Obrazovku mají ale také mobilní telefony. Pokud potřebujete vytvořit záznam obrazovky, z mobilu stáhněte si příslušnou aplikaci. Nahrávání obrazovky android, nebo nahrávání obrazovky iPhone jsou výrazy, které vám pomohou zobrazit řadu vhodných programů. Takto si můžete do mobilního telefonu stáhnout program pro nahrávání obrazovky a bez sebemenších problémů kdykoli spustit nahrávání obrazovky na mobilu. Využít také můžete nahrávání obrazovky online, v tomto případě je ale třeba abyste měli přístup na internet ať už prostřednictvím Wi-Fi sítě, nebo mobilních dat.

[wp-faq-schema accordion=1]  
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3750

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2684

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2509

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2490

Freeware

2440

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2325

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2248

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2196

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2122

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2043

Freeware

další programy »


Nové programy

ShortTV - Watch Dramas & Show 1.7.2

Sledování filmú v mobile

Freeware

0 kB

Demo

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9286 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 22 hodinami

TOPlist