Jak na NAHRÁVÁNÍ HOVORŮ?

29.10.2023 20:26  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Nahrávání hovorů se vám sejde pokud nemáte po ruce pero a papír a potřebujete si poznamenat úkoly, adresu či jiné pokyny, které vám volající zadává. Nahrávání hovorů a současná legislativa si ale navzájem odporují. Jak tedy na to?

Vědět jako pro nahrávání hovorů se občas může sejít každému. Než se ale do tohoto pustíte je dobré vědět co říká na nahrávání hovorů zákon. A ten se vyjadřuje dost jasně. Aby bylo nahrávání hovorů legálně potřebujete k tomu souhlas volajícího. Pokud vám souhlas nedá, nahrávat nemůžete, v opačném případě porušujete zákon a vystavujete se riziku občanskoprávní žaloby. Pokud byste chtěli nahraný hovor, na který máte souhlas volajícího zveřejnit, potřebujete jeho další souhlas.

Dost ale o zákonech a pojďme se podívat jak nahrávat hovor.

 

Jak nahrávat hovory?

První co asi každého napadne je možnost nahrávat hovor na různá nahrávací zařízení – diktafon nebo záznamník hovorů. I když jde o užitečná zařízení jsou spíše vhodná pro společnosti, které telefonicky kontaktují zákazníky, reklamní agentury či firmy, které se zabývají průzkumem a pod. Na to, že je hovor nahráván vás musí upozornit a vyptat si váš souhlas.


Hovor se může nahrávat i automaticky. Nahrávání hovorů Telekom, O2, Orange atd. je možné jen částečně. Nejde ani tak o nahrání hovoru jako spíše o možnost zanechat vám vzkaz. Odkazová služba je služba, kterou nabízí několik telefonních společností. Může se vám sejít, pokud nemáte čas zvednout telefon. Volající vám nechá vzkaz, který si můžete později poslechnout. V telefonu se vám zobrazí číslo, které vám volalo a také oznámení o uložení hovoru. Takto si můžete hovor nahrát a poslechnout později.

Chcete-li nahrávat hovor v mobilním telefonu může se vám sejít nahrávač hovorů – aplikace, nebo program pro nahrávání hovorů. S nimi bude nahrávání hovorů v mobilu snadné a rychlé. Na internetu naleznete nejlepší aplikace pro nahrávání hovorů. Nesahejte ale hned po první, kterou najdete. Aby aplikace pro nahrávání hovorů fungovala je důležité aby byla kompatibilní s vaším mobilním telefonem a také operačním systémem a přesto nemáte jistotu, že bude fungovat perfektně.

 

Nahrávání hovorů iPhone

Nahrávání hovoru na mobil je možné pouze s aplikací, která vám to umožní. Za tyto programy si ale budete muset zaplatit. Cena se pohybuje v závislosti na druhu aplikace, množství minut, které nahrajete nebo na dalších funkcích, které aplikace obsahuje (například přepisování hovoru). Některé aplikace můžete používat zdarma. Ne všechny ale také funkční jsou. Mohou nahrát jen volajícího, nebo ani to. Pár fungujících na Google Play ale najdete. Umožní vám nahrávání hovorů a následně je uloží

S některými aplikacemi můžete nahrávat pouze hovory přes VoIP. Hovor, který vám přijde na vaše normální číslo (mimo této aplikace) nenahrajete. Nahrávání hovorů iPhone zdarma je to možné jen s dalším zařízením. Hovor můžete nahrávat na další mobilní telefon (zapnete na něm nahrávání zvuku), nebo diktafon.

Nahrávání hovorů Messenger, nahrávání hovorů WhatsApp, nebo nahrávání hovorů Viber? Pokud voláte nebo přijímáte hovory v aplikacích můžete si je nahrávat. Některé aplikace vám umožní vytvořit nejen audio, ale také video záznam z hovoru, který vám přijde na mobil. Pokud potřebujete nahrát hovor na Skype můžete tak učinit prostřednictvím této aplikace. Jakmile stisknete nahrávání bude druhý účastník hovoru na to přes aplikaci Skype upozorněn.

 

Nahrávání hovorů Android

Jelikož je operační systém Android používanější než iPhone je několik aplikací pro nahrávání hovorů vyvinutých právě pro tento systém. Pravdou ale je, že ani tyto vám nemusí pořádně fungovat. Je to díky zákonům a legislativě EU, ve kterých nahrávání hovorů není legální pokud nemáte souhlas volajícího. Z tohoto důvodu tyto aplikace nefungují nebo fungují jen omezeně.

Pokud vám fungovala aplikace pro nahrávání hovorů Android 7, nemusí tomu tak být pokud chcete uskutečnit nahrávání hovorů Android 8. Čím novější verzi Androidu máte tím je problematičtější hovor nahrát. V nejnovějších verzích může být dokonce nastaveno blokování nahrávání hovorů. Najít tak nejlepší nahrávač hovorů Android může být velký problém.

Pokud ale potřebujete hovor zaznamenat můžete tak učinit prostřednictvím mikrofonu, nebo hlasitého odposlechu. Funguje to i pokud potřebujete uskutečnit nahrávání hovorů Android 9. Počítejte ale s tím, že kvalita záznamu nebude vysoká. . Existují ale mobilní telefony, které prý dokážou toto blokování obejít. Nahrávání hovorů Samsung a také nahrávání hovorů Xiaomi a Huawei by prostřednictvím aplikace mělo fungovat. Jestli to ale tak opravdu je vám po pravdě říct neumíme.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3739

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2670

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2504

Freeware

2435

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2419

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2317

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2244

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2189

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2053

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2027

Freeware

další programy »


Nové programy

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

Debito 1.1.2

Aplikace na správu financí a doklady

Freeware

0 kB

Caflou 10012

Správa financí pro podnikatele

Freeware

0 kB

Spendee 5.4.21

Správa financií

Freeware

0 kB

JOJ Play 2.0.3

Sledování TV JOJ v mobilu

Freeware

0 kB

Uptappd 4.3.3

Aplikace pro milovníky piva

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9280 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 5 dny

TOPlist