Jak na KLONOVÁNÍ DISKU Windows (HDD na SSD)?

29.10.2023 20:27  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Klonování disku není vůbec obtížné a zvládnete ho i když nejste na počítače žádným expertem. Proč klonovat HDD na SSD? Jak vytvořit zálohu jednotlivých oddílů? Poradíme vám jaké programy použít a jak postupovat.

Jak pro klonování disku? A proč je dobré umět jak naklonovat HDD? Klonování disku je jednoduchý a spolehlivý způsob jak zkopírovat všechny soubory a data z jednoho disku na druhý. Oproti běžnému zkopírování se klonováním kopíruje i nainstalovaný software s operačním systémem, celá úložiště nebo jen konkrétní oddíly. Jak klonovat flash disk ajak vytvořit klon disku? Prozradíme vám jak na to.

 

Kdy a proč klonování disku?

Klonovat disky můžete ve dvou případech. Prvním z nich je pokud jste si pořídili větší úložiště. Naklonováním původního disku můžete všechny aplikace, soubory a data přenést na nový. Vyhnete se tak zdlouhavému nastavování a instalaci.

Druhým případem je zálohování aplikací a souborů. V případě, že se váš disk poškodí máte po ruce vždy zálohu. Z tohoto důvodu je dobré klonovat systémový diskpravidelně. Klonovat disk nebo jednotlivé oddíly můžete pravidelně. Stačí jen nastavit v programu, který ke klonování potřebujete pravidelnost vytváření zálohy.


 

Klonování HDD na SSD

V podstatě je jedno, zda chcete klonovat disk na SSD nebo SSD disk na jiný SSD či HDD na jiný HDD. Jediné na co musíte dávat pozor je velikost disku na který klonujete a množství dat, které chcete na disk uložit. Klonování menšího disku na větší je snadné. Pohodlně přenesete všechna data na nový disk. Problém může být, pokud chcete klonovat větší disk na menší. V tomto případě můžete použít SSD, kde můžete klonovat jednotlivé oddíly a postupně naklonovat celý disk (vytvořit image disku).

 

Jak klonovat disk návod

K klonování disku ve Windows potřebujete program, který vám to umožní. Na internetu naleznete programy zdarma, které jsou plně funkční, ale také množství programů, které můžete zdarma vyzkoušet. Stačí zadat do prohlížeče výraz klonování disku free a jeden z nich si stáhnout. Jedním z těchto programů (na zkušební dobu) je program Acronis True Image. Nejznámějším je zase program Macrium Reflect, nejde sice o program na klonování disku zdarma, ale můžete jej zdarma 30 dní používat.

Takže jak klonovat pevný disk? Stáhněte a nainstalujte si program (např. Macrium Reflect). Otevřete program a na úvodní obrazovce vyberte disk, který chcete klonovat. Klepněte na příslušnou možnost „Clone this disk...“. Otevře se vám okno kde zvolte políčko „Select a disk to clone to…“. Vyberte disk na který chcete klonovat. Klepněte na políčko „Next“. Nyní můžete znovu nastavit klonování. Klepnutím na políčko „Finish“ vše potvrdíte aklonování proběhne.

Chcete-li vědět jak klonovat disk acronis musíte si stáhnout aplikaci Acronis True Image. Podrobný návod naleznete na internetu.

Tímto způsobem můžete klonovat disk Windows 10 ale i starších.

 

Image disk

Chcete-li vytvořit image disku Windows 10 můžete k tomu použít také zmiňovaný program Macrium Reflect.

Otevřete program a klepněte na „Disk Image“ a „Create a Blackup“. Nyní klikněte na „Image this disk ...“ a vyberte oddíly, které chcete do obrazu disku zahrnout. Vyberte kde se má nový soubor umístit a klikněte na „Next“. V této části můžete zvolit i pravidelné zálohování. Zálohování se může provádět každý den, týden nebo měsíc, při přihlašování nebo odhlašování a pod. Spusťte vytváření obrazu disku a vše potvrďte kliknutím na „OK“.

Tímto způsobem můžete vytvářet zálohy jednotlivých oddílů pravidelně i na menší disky.

Jak klonovat SD kartu? Stejně jako vytvoření obrazu disku. Důležité ale je abyste SD kartu vložili do čtečky připojené k PC. Dobrý program pro klonování SD karty je například. program Mini Tool Partition Wizard, který naleznete na internetu.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3750

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2684

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2508

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2490

Freeware

2440

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2325

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2248

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2196

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2122

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2043

Freeware

další programy »


Nové programy

ShortTV - Watch Dramas & Show 1.7.2

Sledování filmú v mobile

Freeware

0 kB

Demo

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9286 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 22 hodinami

TOPlist