Jak k obnovení systému Windows? NÁVOD

29.10.2023 20:28  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Obnovení systému Windows je funkce, kterou můžete využít při různých problémech se systémem. Systém Windows můžete obnovit do bodu obnovy nebo až do továrních nastavení, aniž byste přišli o své soubory. Víte jak na to?

Operační systém Windows je nejpoužívanějším systémem na světě. I když se za poslední období Windows značně zlepšil stále vám může činit problémy. Co dělat, když tyto problémy nastanou? Obnova Windows 10 může být řešením. Obnovení systému Windows 10 vám umožní vrátit  změny systému, díky čemuž problémy se systémem zmizí.

Windows bod obnovení hraje při obnově systému důležitou roli. Kde najít bod obnovení Windows 7, jak vytvořit bod obnovení Windows 10 či jak na bod obnovení Windows 8 vám prozradíme v tomto článku.

>

 

Jak obnovit systém Windows 10?

V první řadě je třeba poznamenat, že obnovení systému Win 10 je funkce, kterou najdete téměř v každém Windowsu. Obnovení systému Windows 10, obnova Win 7 či jiné verze systému fungují stejně. Tuto funkci můžete využít v nezbytných případech – při opravách chyb, selhání systému či jiných problémech.


Efekt, který spuštění funkce obnovení systému vyvolá je obnova systémových souborů do předchozího stavu. Pokud se vám systém začal kazit o aktualizovaný programů či ovladačů spuštěním této funkce jej vrátíte do stavu před aktualizací.

 

Upozornění

Obnova Windows 10, 8, XP či Win 7 vás ale nezbaví viru, který může rovněž narušit chod systému. Pokud se vám se softwarem podařilo stáhnout i virus vrácení systému do předchozího stavu jej nemusíte odstranit. V tomto případě je lepší spoléhat na antivirové programy.

Než obnovení systému spustíte nezapomeňte si zálohovat své soubory a data.

 

Bod obnovy (bod obnovení)

Bod obnovy Windows 10 a další verze systému je bod, do kterého se systém vrátí, pokud použijete funkci obnovy systému. Body obnovení se vytvářejí automaticky

  • bod obnovení Windows 7, 8 a 10 se vytváří každých 7 dní
  • vždy když nainstalujete program, který je v souladu se systémem Obnovování systému
  • pokud aktualizujete prostřednictvím Windows Update

Bod obnovení Windows XP se vytváří automaticky každý den.

 

Jak vytvořit bod obnovy?

Bod obnovení Win 10 si můžete vytvořit i sami. Do vyhledávacího pole zadejte výraz „Vytvořit bod obnovy“ a otevřete program. Klepněte na položku „Ochrana systému“ a na tlačítko „Vytvořit“. Zadejte název bodu obnovení (můžete uvést datum kdy jste jej vytvořili nebo popis) a klikněte na políčko „Vytvořit“. Vytvoření bude trvat cca 30 vteřin.

Kde jsou uloženy body obnovení Windows 10? Najdete je při obnovení systému, na který se nyní zaměříme.

 

Obnovení Windows 10

Obnovení systému Windows 10 se týká pouze systémových dat, nainstalovaných programů a nastavení. Dříve než k tomuto kroku přistoupíte ujistěte se, zda máte funkci Obnovení systému zapnutou. Je jedno zda chcete provést obnovení systému Windows 7, obnovení systému Windows 8 atd. je dobré ověřit si zda tuto funkci máte zapnutou. Do vyhledávacího pole napište „Vytvořit bod obnovení“, otevřete položku. V části „Nastavení ochrany“ zjistíte zda funkci máte zapnutou. Pokud ne klikněte na „Konfigurace“ a vyberte disk C. Klikněte na „Ochrana systému“ a vyberte možnost „Zapnout ochranu systému“. Zvolte „Maximální využití“ a nastavení potvrďte kliknutím na „OK“. Chcete-li můžete hned vytvořit i bod obnovení Windows 10.

Obnova systému Windows 10 je nyní již poměrně snadná. Otevřete kartu „Vytvořit bod obnovy“, přejděte do části „Ochrana systému“. Zde klikněte na „Obnovování systému“. Otevře se nová stránka, kde kliknete na „Další“ a zobrazí se vám body obnovení. Vyberte bod obnovení, klikněte na „Další“ a na konec na políčko „Dokončit“. Po restartování počítače proběhne obnovení systému.

Přerušení obnovení systému není možné, takže si to dobře rozmyslete, prohlédněte si, kterých programů se obnova systému týká.

Jak dlouho trvá obnovení systému Windows 10? Obnova systému Win 10 trvá přibližně 15 minut.

Pokud nefunguje obnovení systému Windows 10 tímto způsobem můžete jít na obnovu systému Windows 10 přes příkazovou řádku. Do příkazového řádku zadejte výraz rstrui.exe

Také může provést obnovu Windows 10 z BIOSu. Návod jak obnovit Windows 10 z BIOSu najdete na internetu.

 

Tovární nastavení

Obnovení počítače do továrního nastavení Windows 10 je docela snadné. Než to potvrdíte můžete si vybrat zda se mají soubory v počítači ponechat nebo odstranit.

Obnovení Windows 10 do továrních nastavení tak nemusí hned znamenat, že přijdete o všechny své soubory. Jak obnovit tovární nastavení Windows 10? V části „Nastavení“ přejděte do položky „Aktualizace a zabezpečení“. Vyberte položku „Obnovení“ a následně „Obnovit výrobní nastavení tohoto PC“. Klepněte na „Začít“. Vyberte, zda chcete své soubory zachovat, nebo se mají smazat i ty.

Obnova Windows 7 do továrního nastavení probíhá stejně.

Jak obnovit Windows 10, což je bod obnovení a jak vytvořit bod obnovení již víte. Pokud budete mít někdy problémy se systémem můžete je vyřešit právě obnovením systému.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3750

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2684

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2509

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2490

Freeware

2440

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2325

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2248

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2196

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2122

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2043

Freeware

další programy »


Nové programy

ShortTV - Watch Dramas & Show 1.7.2

Sledování filmú v mobile

Freeware

0 kB

Demo

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9286 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 23 hodinami

TOPlist