Jak jednoduše přeložit text do češtiny? NÁVOD

29.10.2023 20:29  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Potřebujete přeložit text do češtiny, ale nevíte jak na to? Poradíme vám jak přeložit text v počítači i jak přeložit text do českého jazyka v mobilním telefonu. A víte jak přeložit dokument ve formátu PDF z jednoho jazyka do druhého?

Pokud často přicházíte do styku s dokumenty v cizím jazyce, nebo jste natrefili na internetu na stránku v jazyku, který neovládáte jistě přijde vhod vědět jak přeložit text do češtiny. Pokud chcete umět jak přeložit text z obrázku nebo jak přeložit text v PDF čtěte dále.

 

Jak přeložit text

Cestovatelům se sejde v mobilním telefonu aplikace, která dokáže přeložit text z fotografie. Jednou z nich je aplikace Google Překladač. S touto aplikací můžete přeložit text na fotce ale klidně stačí pokud nasměrujete kameru na nápis a hned zjistíte co je na něm napsáno. Aplikace se vám sejde pokud hledáte restauraci, obchod, ... a reklamním tabulím nerozumíte. Pokud tedy hledáte aplikaci na překlad vyfoceného textu Google Překladač byste měli mít v mobilu.

Pokud přemýšlíte jak přeložit text v mobilu využijte k tomu také aplikaci Google Překladač. Jednoduše do ní naťukejte text a klepněte na přeložit. Překládat můžete z více než 100 jazyků. Stačí si jen nastavit jazyk z kterého chcete překládat a jazyk do kterého chcete text přeložit.


 

Jak přeložit text v PDF

Hledáte dobrý program pro překlad PDF? V současnosti se dokumenty ve formátu PDF používají stále častěji. Překlad PDF z angličtiny do češtiny nebo z a do jiného jazyka můžete provést různými způsoby. Nejznámějším, nejspolehlivějším a nejpoužívanějším je program Google Překladač, který si můžete stáhnout i do počítačů. Jak na překlad PDF dokumentu Google? Otevřete program a klepněte na políčko „Dokumenty“. Nahrajte dokument, který chcete přeložit a máte to.

Překlad PDF do češtiny online? Ano, i tento způsob překladu můžete využít. Existuje spousta webových stránek, kde můžete přeložit z angličtiny do češtiny i dokumenty v PDF. Jednou z nich je například DocTranslator. Na stránce si vyberete jaký formát dokumentu chcete přeložit, kliknete na konkrétní tlačítko a nahrajete soubor, který chcete přeložit (kliknutím na oranžové tlačítko). Nyní zvolte jazyk, ve kterém je dokument napsaný a zvolte i jazyk do kterého se má dokument přeložit. Překlad, který si můžete také stáhnout, se vám zobrazí na stránce.

 

Jak přeložit text ve Wordu

Věděli jste, že Word překlad do češtiny zvládne bez problémů? Stačí, když si ve Worde otevřete dokument v cizím jazyce a v horní liště kliknete na položku „Revize“ (nebo Kontrola). V této části si najděte políčko „Jazyk“ a klikněte na nabídku „Přeložit“. Tímto způsobem můžete přeložit text do češtiny celý, část textu nebo jen jedno slovíčko.

 

Jak přeložit naskenovaný text

Ke skenování textů můžete využít i mobilní telefon, samozřejmě s vhodnou aplikací, například s aplikací Adobe Scan. V této aplikaci můžete hned naskenovaný text uložit ve formátu PDF. Jak přeložit tento formát už víte.

Přeložit do češtiny naskenovaný text můžete is pomocí programu Free OCR to Word. Vyfocený textový dokument tento program převede do formátu s koncovkou doc., kterou snadno otevřete v programu Word či jiných textových editorech.

Jak přeložit dlouhý text? Dlouhé PDF soubory můžete rozdělit a nejen ty. Pokud vám program nebo webová stránka nechce přeložit text nebo je dlouhý rozdělte ho na více částí.

Nemusíte hledat program, který vám bude překládat jen z jednoho jazyka do druhého. Většina aplikací a programů zvládne překlad z a do více jazyků. Překladač z angličtiny do češtiny vyměňte za program, který si poradí s více jazyky.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3739

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2670

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2504

Freeware

2435

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2418

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2317

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2244

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2189

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2053

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2027

Freeware

další programy »


Nové programy

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

Debito 1.1.2

Aplikace na správu financí a doklady

Freeware

0 kB

Caflou 10012

Správa financí pro podnikatele

Freeware

0 kB

Spendee 5.4.21

Správa financií

Freeware

0 kB

JOJ Play 2.0.3

Sledování TV JOJ v mobilu

Freeware

0 kB

Uptappd 4.3.3

Aplikace pro milovníky piva

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9280 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 5 dny

TOPlist