Jak definitivně zrušit účet na Facebooku?

29.10.2023 20:26  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Jak zrušit Facebook? Proč byste ho vlastně měli rušit? Co v případě, že majitel facebookového konta zemře? Jak si poradit s deaktivovaným účtem? I vás zajímají odpovědi na tyto otázky? Prozradíme vám je.

  Jak zrušit Facebook? Proč byste ho vlastně měli rušit? Co v případě, že majitel facebookového konta zemře? Jak si poradit s deaktivovaným účtem? I vás zajímají odpovědi na tyto otázky? Prozradíme vám je.  

Jak zrušit Facebook účet?

V životě může nastat několik situací, kdy se rozhodnete zrušit FB profil. Můžete mít osobní důvody, může to být snaha zajistit vaše soukromí, potřeba digitálního detoxu nebo možná věříte konspiračním teoriím. Ať je váš důvod jakýkoli, důležitější je postup, jak zrušit účet na Facebooku, nebo si jej popřípadě deaktivovat. Facebook zruseni krok 1 Při deaktivaci se účet nesmaže, ale pro ostatní uživatele se bude zobrazovat jako neaktivní. Jinak řečeno, pokud někdo zadá vaše jméno do FB vyhledávače, nenajde vás. Vaše údaje, fotky či videa však zůstanou na serverech Facebooku. Odblokovat účet na Facebooku si následně můžete kdykoli, a to tak, že se jednoduše opět přihlásíte. Facebook zruseni krok 2Facebook zruseni krok 3   Kromě postupu, jak deaktivovat účet na Facebooku, je zde vždy možnost zrušit Facebook natrvalo. Pokud chci zrušit účet na Facebooku, tak je postup podobný jako při deaktivaci, ovšem s tím rozdílem, že si nevyberu deaktivaci, ale zrušení. Jak zrušit FB konto tak, aby skutečně z internetu světa zmizelo? Nejprve si musíte všechna data, která jste na sociální síť dali, zálohovat. Respektive, nemusíte, je však třeba počítat s tím, že o všechny fotky a jiná data přijdete. Při rušení účtu vás na to upozorní i samotný Facebook.

 

Jak zrušit FB někomu jinému

Každý z nás se může setkat si situací, kdy potřebuje zrušit FB účet někomu jinému. Smutným, ale častým případem, je smrt člověka. Zrušit účet druhé osobě můžete ještě pod jednou podmínkou, a to tehdy, když bude zdravotně nezpůsobilá. Facebook zruseni krok 4  


  • Jak zrušit FB mrtvému ​​člověku: Jediný způsob je podání žádosti na tomto odkazuhttps://www.facebook. com/help/contact/228813257197480. Na výběr budete mít více možností. Účet můžeme zrušit nebo zvěčnit. Pro případ vlastní smrti se však můžete pojistit tím, že předem pověříte osobu blízkou ke správě FB účtu.
  • Jak někomu zrušit Facebook kvůli zdravotní nezpůsobilosti: Postup je stejný (také je nejprve třeba podat žádost, kterou najdete na zmíněném linku). V tomto případě si však vyberete možnost „Odstraňte tento účet, prosím, protože jeho vlastník je zdravotně nezpůsobilý“.
  • Pokud by se vyskytl jiný důvod, proč potřebujete někomu zrušit FB vyberte si možnost, „Mám speciální žádost“. Na další postup vás už navede FB.

 

Jak zrušit účet na Messengeru a Instagram přes FB

Účet na Messengeru zůstává aktivní i po deaktivaci FB. Pokud se Vám možnost zrušit FB – nechat Messenger nezamlouvá, můžete si samozřejmě zrušit i Messenger. Musíte to však udělat samostatně, a to tak, že jej odinstalujete z vašeho mobilní (či jiného) zařízení. Jiný způsob, jak zrušit účet na Messengeru, bohužel neexistuje, protože funguje podobně jako jiné mobilní aplikace (například WhatsApp nebo Viber) Někomu však může vyhovovat mít Messenger, ale nemít samotný Facebook účet. Pokud do této skupiny patříte, zůstaňte u první možnosti. Dalším řešením je také stahování Messengeru na PC. Mnoho lidí zajímá také to, jak zrušit Instagram přes Facebook. Nejprve jděte do nastavení Instagramu, kde deaktivujete, případně aktivujete, propojení s jinými sociálními sítěmi, včetně Facebooku. Na screenshotu můžeme vidět možnosti v nastaveních v češtině. Čeština současně není dostupná jako jazyk nastavení na Instagramu.

 

Jak zrušit Facebook stránku

Chceme-li zrušit účet na Facebook v případě „fanpage“, ne osobního profilu, tak musíme být správcem dané stránky. Jako správce umíte také pověřit jiné správce a máte i další možnosti kontroly. V případě, že se vám nějaká fanpage na facebooku nezamlouvá, například kvůli nevhodnému obsahu, vy sami ji nemáte jak zrušit. Tuto stránku však můžete nahlásit. Co přesně se s ní stane? O tom už rozhodne samotný FB. Jedna dobrá rada, „nahlášení stránky“ může mít za následek skutečně její zrušení, proto to nedělejte v rámci žertů, ale pouze tehdy, pokud je její obsah skutečně nevhodný.

 

Jak obnovit zrušený účet na Facebooku

Ano, lidé mění názory a každému se může stát, že si bude chtít jednoho dne znovu odblokovat účet na Facebooku. Jak jsme si řekli, v případě deaktivace FB účtu se stačí jednoduše přihlásit se svými přihlašovacími údaji a účet se znovu aktivuje. Nicméně, jak se vrátit na starý Facebook v případě, že jste účet již smazali „nadobro“? Jedinou šancí je, že se na něj opětovně přihlásíte nejpozději do 30 dnů od smazání konta. Na tento fakt vás samozřejmě upozorní také samotný FB. Tento systém zjevně však není úplně stoprocentní. Uživatelům se mnohdy stává, že se mohou na „definitivně“ vymazaný účet přihlásit i po roce, jiní se zase setkají s tím, že po opětovném přihlášení do 30 dnů na FB nebude polovina původních dat (fotky, statusy atd.). Pokud se pokusíte na váš zrušený účet přihlásit, ale FB nebude reagovat, bohužel nemáte in možnost, jak si založit úplně nový účet. To je důvod, proč doporučujeme spíše možnost deaktivace Facebooku namísto permanentního smazání. Nikdy nevíte, kdy se vám zachce opět nějaký ten online sociální kontakt. Navíc je dobré si uvědomit, že i když nám Facebook značně zasahuje do soukromí, a někdy má člověk chuť odstranit celou tuto sociální síť, ve skutečnosti jde o velmi užitečný komunikační prostředek, který nám život nejednou značně usnadňuje.

[wp-faq-schema accordion=1]
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3750

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2684

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2509

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2493

Freeware

2440

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2325

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2248

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2196

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2122

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2043

Freeware

další programy »


Nové programy

ShortTV - Watch Dramas & Show 1.7.2

Sledování filmú v mobile

Freeware

0 kB

Demo

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9286 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 1 dnem

TOPlist