Jak a kde ZÍSKAT COVID PAS.

29.10.2023 20:27  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Plánujete strávit letošní dovolenou v zahraničí? Pokud se tam chcete dostat jednoduše a rychle potřebujete Covid pas – potvrzení, které vám zajistí cestování po EU. Víte ale kde a jak covid pas získat?

Onemocnění Covid 19 výrazně ovlivnil život na celém světě. Nejen že se zavřely všechny obchody, restaurace, školy, ale výrazně se omezilo i cestování mezi jednotlivými státy. I když se situace postupně zlepšuje, cesta na dovolenou nebo jen tak na nákupy do zahraničí tak jednoduchá není. Pokud ale máte Covid pas CS cestování do zahraničí bude pro vás jednodušší.

Co je covid pas?

Jakmile požádáte prostřednictvím internetu o antigenové testování získáte covid pas. Je to kód, pod kterým vás vědu v databázi. K tomuto kódu jsou přiřazeny vaše údaje a vy prostřednictvím sms-ky získáte potvrzení o výsledku testu. Registrace covid ale není to, co vám získá covid pas díky kterému můžete cestovat do zahraničí.

Covid pass je potvrzení, na jehož základě můžete cestovat do zahraničí. Nejde o pas jak ho znáte, v podstatě je to Certifikát o očkování, o který můžete požádat hned jak vás zaočkují. Máte-li Covid pas dovolená bude pro vás bez problémů.

Pokud stále hledáte na internetu covid pasy aktuální, každou chvíli se dočtete něco nového. Pravidla se ale mění na základě aktuální situace ohledně onemocnění, množství infikovaných i očkovaných lidí.


Covid pas protilátky – tento pas nezískáte pouze na základě protilátek v těle (ať už překonáním onemocnění nebo vakcinací). Můžete jej získat i pokud máte negativní PCR test. V tomto případě ale nejde o potvrzení protilátek v těle, ale jen o potvrzení o vaší neinfekčnosti.

Jak získat covid pas?

Potvrzení o očkování covid ale není jediné co vám otevře dveře do zahraničí.

  • cestovat můžete i když jste již toto onemocnění překonali maximálně před 3 měsíci. Potřebujete k tomu ale potvrzení od lékaře.
  • poslední možností pro získání certifikátu je negativní PCR test. PCR testy si musíte zaplatit. Zdarma jsou jen v případě, že vás na ně doporučí lékař. Vzhledem k doporučení od lékaře můžete např. ve VšZP absolvovat PCR test zdarma maximálně dvakrát do měsíce.

Pokud splníte alespoň jeden z požadavků certifikát o očkování covid získáte.

V současnosti získáte pouze dočasný certifikát, o který musíte požádat. Certifikát o očkování vám přijde do mailu obvykle do pár hodin, může to ale trvat i déle, v závislosti na tom, zda se už vaše záznamy o očkování dostaly do databáze.

Certifikát o očkování ke stažení? - v maily, který obdržíte bude příloha, která obsahuje i QR kód. Pokud si přílohu stáhnete do mobilu, můžete mít takto i dočasný certifikát o očkování v mobilu. QR kód na certifikátu slouží k zobrazení informací ze systému eVakcinace. Tak lze jednoduše ověřit, že covid pas certifikát je pravý. Nejlepší je ale přílohu si vytisknout a mít tak papírovou formu pasu u sebe.

Certifikát o očkování v angličtině nezískáte, získáte ale certifikát v českém jazyce s anglickým překladem.

Požádat můžete také ocertifikát o očkování po první dávce. Otázkou je, zda vás pustí do zahraničí i v případě, že nemáte obě dávky vakcíny. Každá země má jiné podmínky, proto si je předem zjistěte.

Pokud chodíte do zahraničí pracovny (pendleři) covidové pasy nepotřebujete. Potřebujete ale aktuální PCR nebo antigenové testy, které platí jen pár dní a vy je musíte absolvovat pravidelně. Zdarma můžete jít jen na antigenové testy. PCR testy si musíte hradit a jejich cena je kolem 40 euro. PCR testy zdarmaabsolvujete jen když vás na ně pošle lékař na základě epidemiologických kritérií nebo hygiena.

Kde získat covid pas

Potvrzení které získáte při očkování není certifikát ani pas, se kterým byste mohli cestovat. Je to jen potvrzení o tom, že jste absolvovali očkování. O covid pasy si musíte zažádat na stránce https://korona.gov.sk/ .

>

Je jedno, kde máte trvalý pobyt, kde vás očkovali nebo kde se právě nacházíte. Vyhledávání výrazů jako covid pas Praha, covid pas Trnava, covid pas Košice atp. budete hledat zbytečně. Doklad, který vám dovolí cestovat, který potvrdí, že máte v těle protilátky, nebo nejste infekční dostanete jen na vyžádání z jedné instituce. V současnosti získáte pouze covid pasy ke stažení pokud si o jeho vydání požádáte na výše uvedené stránce (korona.gov.sk).

Evropský covid pas (covid pas eu) je téma, které se zmiňuje již několik měsíců. Mělo by jít o jednotný certifikát, který vám umožní cestovat v rámci celé Evropské unie. Pokud tento pas neexistuje jednotlivé státy se spoléhají na vzájemné dohody a vzájemné uznávání si vlastních osvědčení o očkování.

Digitální covid pas

V podstatě je to aplikace covid pas, která by měla celou legislativu kolem očkování a volného cestování po EU zjednodušit. Díky této apce si nemusíte covid pas stáhnout z mailu do mobilu, ale QR kód budete mít přímo v aplikaci. Osvědčení o očkování tak může mít dvě formy

  • papírovou, kterou si můžete vytisknout z emailu
  • elektronickou – v aplikaci.

Získáte ji na základě toho zda jste byli očkováni, máte negativní test , nebo jste onemocnění překonali. V posledním případě vám bude certifikát platit maximálně 3 měsíce od překonání onemocnění.

Digitální „zelený covid pas“ v mobilní aplikaci by měl platit v celé Evropské unii a umožní vám neomezené cestování.

Pokud jste právě začali vyhledávat výrazy jako covid pas aplikace, nebo covid pass aplikace ke stažení hledáte zatím marně. Předpokládá se, že tato aplikace bude dostupná veřejnosti kolem 1. července. Momentálně se ale můžete plně spoléhat na certifikát o očkování covid Slovensko. Požádat o něj ale musíte mailem.

Covid pas cestování

Certifikát o očkování do mobilu, ale i v papírové podobě (pokud se rozhodnete covid pas stáhnout a vytisknout) vám může otevřít dveře do mnoha zemí v EU i mimo ni. Situace se ale stále mění a je důležité věnovat pozornost aktuálním podmínkám pro povolení vstupu do jiné země.

Když už víte kde a jako covid pas získat nemusíte čekat na spuštění aplikace. Certifikáty, které potvrzují, že nejste infekční uznávají okolní země a jejich počet neustále roste. Pokud ale chcete jít dál, případně do země, která naše potvrzení neuznává je dobré připravit se na pobyt v karanténu po příjezdu tam, ale i na možnou karanténu pokud se vrátíte z dovolené domů.

Takže, pokud již máte tento doklad vybavení, sbalené kufry anavigaci staženy aktuální mapy můžete vyrazit bez obav na dovolenou. A my vám popřejeme jen šťastnou cestu a příjemný odpočinek.

[wp-faq-schema accordion=1]
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3739

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2670

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2504

Freeware

2435

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2416

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2317

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2244

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2189

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2053

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2026

Freeware

další programy »


Nové programy

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

Debito 1.1.2

Aplikace na správu financí a doklady

Freeware

0 kB

Caflou 10012

Správa financí pro podnikatele

Freeware

0 kB

Spendee 5.4.21

Správa financií

Freeware

0 kB

JOJ Play 2.0.3

Sledování TV JOJ v mobilu

Freeware

0 kB

Uptappd 4.3.3

Aplikace pro milovníky piva

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9280 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 5 dny

TOPlist