Co si nainstalovat do nového PC? Nezbytné programy!

29.10.2023 20:26  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Počítačové programy jsou důležitou součástí každého počítače. Díky nim si můžete usnadnit práci na počítači, zjednodušit jeho používání a přizpůsobit zařízení svým pracovním nebo volnočasovým aktivitám.

Nový počítač potěší určitě každého. Ať jste ho už dostali pod stromeček od Ježíška, k narozeninám, nebo jste si jej koupili nebo nový PC potřebujete si do něj pár důležitých programů nainstalovat. Které instalovat jako první, na které se nevyplatí zapomenout a které jistě využijete vám poradíme nyní. Takže, co si nainstalovat do nového PC?

Nevyhnutelné programy pro PC

Bez některých programů se jednoduše na novém počítači nepohnete. I když počítač již nějaké programy má většinou jde o programy, jejichž používání je omezené. Po uplynutí jisté doby (obvykle 30 dní) si je musíte zakoupit.

Takže, co všechno patří mezi důležité a nezbytné programy? Co nainstalovat do nového notebooku? I když se většinou za to nej platí, můžete si najít a stáhnout nejlepší programy zdarma do nového počítače. Nemusíte platit se softwary, které jste si mohli bezplatně vyzkoušet.

 


Internetové prohlížeče

Internetový prohlížeč zajistí pohodlné surfování po internetu. Je to nezbytný software pro PC pokud chcete prohlížet internet. Pokud nejste spokojeni s již instalovaným prohlížečem Edge můžete si zdarma stáhnout jakýkoli jiný. Nejoblíbenější internetový prohlížeč Google Chrome si můžete do PC instalovat zdarma. Pokud vám z jakéhokoli důvodu nevyhovuje je zde

ještě Firefox nebo Safari.

 

Bezpečnost – antivirové programy

Internet může být poměrně nebezpečné místo, ztráta osobních údajů, viry, trojské koně,.... to vše může vážně narušit běžný život. Chcete-li těmto problémům předejít měli byste vsadit na nejlepší antivirový program, které rozhodně patří mezi základní programy pro PC. Již od výroby budete mít v novém počítači instalován antivirový program Windows Defender. Bezpečně by měl chránit vaši identitu, zabránit útokům hackerů či průniku škodlivých programů.

Vybrat si nejlepší program pro Windows 10 nemusí být obtížné. Zdarma si můžete stáhnout AVG nebo Kasperski. Tyto velmi antivirové programy poskytují také verze zdarma. Chcete-li vyšší úroveň ochrany je třeba do programů něco investovat. Než tak učiníte, můžete si antivirové programy na cca 1 měsíc vyzkoušet zdarma a vybrat si tak nejlepší antivir. Je jen na vás jestli se rozhodnete pro Eset, Kasperski, nebo AVG.

Pozor, více antivirových programů v počítači mohou způsobit zpomalení počítače. Je dobré vybrat si jeden a ostatní odinstalovat.

 

Správce souborů

Jednoduchou manipulaci se soubory vám zajistí i Průzkumník správce souborů Windows, který je součástí systému a můžete jej používat zdarma. Pokud hledáte efektivnější program pro správu souborů (nebo třídění souborů) sáhněte po Total Commander (který je placený), nebo po FreeCommander (zdarma).

Základní programy pro počítač bychom měli. Antivirus a prohlížeč patří sice mezi základní softwary, ale rozhodně ne jediné. Programy, které nesmí chybět ve vašem počítači dále záleží na tom, na co plánujete PC používat. .

 

Důležitý software pro počítače pro práci

Mezi užitečné programy patří určitě kancelářské balíky programů. Vybrat si můžete programy zdarma, ale také programy, za které si budete muset připlatit. Nejznámější textový editor je Word, který je součástí sady Microsoft Office. Nejnovější verze kompletního balíčku si můžete vyzkoušet zdarma. Pokud ale potřebujete napsat dokument, nebo vyplnit tabulku můžete si stáhnout programy zdarma, například OpenOffice.

 

CAD program

V závislosti na tom, čemu se v práci věnujete, jistě najdete programy, které vám práci usnadní. Výhodné jsou také programy zdarma, které vám umožní vytvořit návrh interiéru, projektovat dům, schody, střechu nebo zahradu.

 

PDF prohlížeč

Užitečné a také nejdůležitější programy pro PC jsou určitě i software, který umožní práci s PDF. Pokud dostáváte dokumenty ve formátu PDF rozhodně si stáhněte program Adobe Reader. Tento prohlížeč vám umožní je otevřít. Pokud potřebujete dokumenty v tomto formátu i vytvářet nebo upravovat potřebujete program který to zvládne, například PDF Creator, nebo Adobe Acrobat. Používání programů zdarma je časově omezené a budete si muset za ně po cca měsíci zaplatit.

Pokud ale s těmito dokumenty nepracujete často, můžete úpravu PDF provést na některých webových stránkách, které tuto službu nabízejí zdarma.

 

Důležité programy pro počítače pro zábavu a surfování po internetu

 

Komunikace

Mezi užitečné programy pro PC bude patřit určitě program, který vám zajistí bezplatnou komunikaci s rodinou, přáteli nebo kolegy z práce. Je jen na vašem rozhodnutí zda si stáhnete programy pro volání přes internet, nebo online komunikaci zdarma. Na internetu najdete řadu softwarů, které vám to umožní.

Pokud hledáte nejlepší messenger jistě si stáhněte Messenger do PC. Skype nebo WhatsApp jsou pro volání zdarma nejpoužívanější. Zároveň vám umožní i online chatování. Díky této komunikaci si můžete ušetřit minuty a data v mobilních telefonech a být přitom neustále ve spojení se svými blízkými.

Pokud přemýšlíte, co si nainstalovat do nového PC dál, máme pro vás pár dobrých nápadů.

 

Programy pro přehrávání audia a videa

Bez těchto programů by nebyl počítač počítačem. Přehrávače audia a videa by měly být v každém počítači. V samotném Windowsu se multimediální přehrávač nachází, ale má málo funkcí a je dobré jej nahradit lepším přehrávačem. Nemusíte stahovat audio přehrávač a video přehrávač zvlášť. Stáhněte si programy, které přehrají zvuk i video. Mezi ty nej patří VLC Media Player nebo Media Player Classic Home Cinema. Oba programy podporují množství formátů souborů a můžete v nich využít funkce jako rychlost přehrávání, nastavení jasu a kontrastu a mají i podporu titulků.

 

Programy pro editaci fotek

Program pro prohlížení fotek nemusí sloužit pouze k jejich prohlížení. I když takový jednoduchý program v novém PC bude můžete si stáhnout program, se kterým budete moci fotky i upravovat. GIMP, Picasa nebo Paint.NET - s těmito programy bude úprava obrázků jednoduchá, rychlá a zvládne ji i začátečník. Kdyby se vám přesto nedařilo na internetu najdete spoustu návodů a tutorialy ke konkrétním softwarem, které vám s tím pomohou.

Některé z těchto programů nabízejí i úpravu videa. Ořezávání, stříhání, možnost otočení videa a efekty by měly obsahovat všechny programy pro editaci videa.

 

Programy na čištění PC

I když máte zcela nový počítač je dobré mít v něm i program, který jej udrží v chodu a bude se starat o jeho správné fungování. Různé programy na zrychlení počítače se v první řadě postarají o jeho vyčištění, kontrolují teplotu CPU a na program, který nejvíce zatěžuje počítač vás upozorní. Vyzkoušet můžete Advanced SystemCare Free, který je zdarma a postará se o optimalizaci počítače.

Nejlepší čistící program na PC je Ccleaner. Nedají na něj dopustit miliony spokojených uživatelů a můžete si jej zdarma stáhnout i do svého nového počítače. Pravidelným čištěním se váš PC nebude zpomalovat.

Co si nainstalovat do nového PC už víte co v novém počítači instalovat jako první. Užitečné programy zmíněné v tomto článku patří mezi základní programy, které by neměly chybět v žádném počítači. To, co je užitečný software pro vašeho kolegu, nemusí být stejně užitečný i pro vás. Počítačové programy si vybírejte i podle recenzí a toho, zda se jedná o známe software. Instalováním neznámého či podezřelého programu si můžete instalovat do počítá i virus.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3750

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2684

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2509

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2492

Freeware

2440

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2325

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2248

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2196

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2122

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2043

Freeware

další programy »


Nové programy

ShortTV - Watch Dramas & Show 1.7.2

Sledování filmú v mobile

Freeware

0 kB

Demo

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9286 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 23 hodinami

TOPlist