Co je NFC?

29.10.2023 20:27  | 
DownloadWik

Kategorie: Uncategorized

NFC je zkratka, se kterou se stále častěji setkáváte. Ať už se jedná o NFC tagy, NFC čtečky nebo NFC aplikace. Co je NFC? Jak funguje, co dokáže a proč je dobré mít tuto funkci v mobilním telefonu? Prozradíme vám to.

Co je NFC? Jistě se už většina z vás s tímto pojmem, nebo spíše zkratkou setkala. Co znamená zkratka NFC?  Near Field Comunication. V podstatě jde o technologii, která zajišťuje krátkodosahové, vysokofrekvenční a především bezdotykové spojení mezi dvěma zařízeními. Co znamená NFC už víme. a určitě tuto technologii využíváte a ani o tom nevíte. Co je NFC technologie?

 

NFC co to je

Dvě různá zařízení mohou prostřednictvím této technologie posílat mezi sebou údaje. Je ale důležité aby byly zařízení blízko u sebe (cca 4-5 cm). Pro přenos dat je zapotřebí „iniciátor“ (zařízení) a „cíl“ (např. NFC nálepka). Komunikace probíhá mezi aktivním zařízením a NFC tagem. NFC tag (nálepka) je zařízení, které obsahuje anténu aNFC čip. Přenos nebo zapisování dat může probíhat z nebo do paměti NFC tagu.

NFC tagy si můžete zakoupit. Jejich cena může být nižší než cena čárových kódů, zvláště při odběru většího množství.


Zařízení s funkcí NFC při přenosu dat generuje radiofrekvenční pole, které zvládne napájet i pasivní cílové zařízení. Druhé, cílové zařízení nemusí mít vlastní zdroj energie. Tu získává ze zařízení, se kterým je propojeno. Samozřejmě, že se mohou prostřednictvím NFC propojit i dvě zařízení, která mají vlastní zdroj energie.

 

Co je NFC v mobilu?

Tuto funkci naleznete v novějších mobilních telefonech. Možná vám přijde na um Bluetooth. I když je princip fungování téměř stejný NFC má více výhod. Při přenosu dat prostřednictvím funkce NFC šetříte energie mnohem více než kdybyste použili bluetooth. Zároveň je přenos dat mnohem rychlejší, spárování dvou zařízení trvá ani desetinu vteřiny (při bluetooth i pár vteřin) atd.

NFC v telefonu má řadu dalších výhod. Často se funkce využívá při bezkontaktních platbách. Pokud si zapomínáte doma peněženku, nebo nemáte u sebe kreditku můžete v obchodu nakoupit a zaplatit prostřednictvím funkce NFC. Abyste to mohli platbu provést, potřebujete mít v telefonu pouze aplikaci Google Pay nebo Apple Pay. Zadáte do nich údaje z karty a následně můžete platit mobilem nebo k tomu použít chytré hodinky NFC. Aplikaci je třeba v tomto případě stáhnout i do hodinek.

 

NFC sluchátka

NFC mobil co to je a k čemu to využít pokud bezkontaktní platby nevyužíváte? Stačí pokud máte NTC sluchátka. Stačí v mobilu zapnout tuto funkci, přiložit ji k NFC tagu na sluchátkách a navázat spojení.

 

Co je NFC u hodinek?

Pokud si pořídíte chytré hodinky, které neměří jen počet kroků, které za den projdete můžete prostřednictvím hodinek s NFC například platit v obchodě.

 

NFC čtečka

Pokud máte další zařízení s NFC tagem určitě se vám čtečka NFC tagů sejde. Čtečka NFC tagů co to je? Je to v podstatě funkce NFC. Máte-li ji můžete ji aktivně používat. Tato technologie je stále častější. NFC čtečka android nahradí běžnou čtečku QR kódů, které postupně nahrazují NFC tagy.< /p>

NFC funkci dnes najdete ve více mobilních telefonech, ať už se rozhodnete mít NFC Android, nebo NFC iPhone určitě ji využijete.

Jak vyzkoušet funkčnost NFC? Pokud se vám nedaří platit mobilem v obchodě i přesto, že máte funkci NFC bude dobré zjistit proč to nejde. Často bývá chyba v aplikaci Google Pay (Apple Pay). Je důležité, abyste ji měli nastavenou jako výchozí platební aplikaci. Stačí kliknout na „Nastavení“ v mobilu, kliknout na „Aplikace a upozornění“ a přejít do „Výchozí aplikace“. Zde potvrďte „Platby mobilem“ a nastavte aplikaci Google Pay jako výchozí.

 

Google Pay (Apple Pay)

Google Pay je aplikace, která je propojena s vaší kreditní nebo debetní kartou. Prostřednictvím ní a NFC provedete platbu, která se automatiky strhne z vašeho účtu. Důležité je aby mobil měl NFC. Nemusíte mít tak své karty v mobilu nebo u sebe.

 

Mobil s funkcí NFC

Možná se zdá, že mobil s funkcí NFC je samozřejmostí, ale nemusí tomu tak být. Zda tuto funkci máte zjistíte v části „Nastavení“. V políčku „Hledat“ zadejte zkratku NFC. Pokud mobil funkci neumí najít nemáte ji a nemůžete ji používat.

Máte-li o tuto technologii zájem je dobré zaměřit pozornost na mobily, které ji mají, ať už hledáte NFC Huawei nebo NFC Samsung či jiný typ jistě najdete telefon, který bude vašim nárokům plně vyhovovat. Dobrou volbou může být, pokud Xiaomi Poco X3 NFC nebo Xiaomi Redmine 9C NFC.

Co je NFC v mobilním, jak využít aplikaci NFC android a na co všechno ji využít už víte. Nepotřebujete mít u sebe peněženku ani kreditku. Pokud máte mobil s NFC můžete platit kdekoli a ne jen to. Můžete se rychle připojit k bezdrátovým sluchátkům nebo reproduktorům, spouštět mapy jen zasunutím mobilu do držáku v autě, načíst menu v restauraci (pokud má restaurace NFC tag) ale i odemknout dveře jen přiložením mobilu a spoustu dalšího.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3739

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2670

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2504

Freeware

2435

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2418

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2317

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2244

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2189

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2053

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2027

Freeware

další programy »


Nové programy

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

Debito 1.1.2

Aplikace na správu financí a doklady

Freeware

0 kB

Caflou 10012

Správa financí pro podnikatele

Freeware

0 kB

Spendee 5.4.21

Správa financií

Freeware

0 kB

JOJ Play 2.0.3

Sledování TV JOJ v mobilu

Freeware

0 kB

Uptappd 4.3.3

Aplikace pro milovníky piva

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9280 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 5 dny

TOPlist