Co je kód chyby 43 a jak ji opravit? Jednoduchý NÁVOD

29.10.2023 20:27  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Chybová hlášení se mohou objevit iv nejnovějším počítači. Pokud se ve vašem počítači objevilo hlášení chyby kód 43 víme jak ji opravit. Co je kód chyby 43, jak chybu kód 43 opravit a jak jí předejít?

Chyby v počítači se vyskytují víceméně stále. S některými si umíte poradit i sami, náprava některých vyžaduje návštěvu servisu. Jednou z častých chyb, které vám může váš počítač oznámit, je kód chyby 43. Tento kód se může objevit v různých souvislostech jako například USB kód 43, kód 43 Win 10 či OneDrive kód chyby 43.

 

Jak zjistit chyby v počítači

Nejednou se stává, že chybu v počítači prohlédnete. Pomalejší počítač, zasekávání, nemožnost otevřít některé soubory a mnoho dalších faktorů mohou znamenat, že je v počítači chyba. Že se něco opravdu děje si uvědomíme až když nám počítač hlásí chybový kód.

 


Kód 43 – chyba 43

Každou poruchu vám počítač oznámí číselným kódem. Díky těmto číslicím umí výrobce komponentu zjistit co a která část komponenty selhala. Porucha, která má kód 43 může být hlášena z různých příčin. Nejčastěji jde o špatně nakonfigurovaná systémová nastavení, problémy s ovladači, grafickou kartou nebo další.

Pokud i více zařízení bylo zastaveno protože oznámilo problémy kód 43 měli byste vědět, že se jedná o jeden z množství ovladačů, které máte v počítači. Oznam se vám může objevit kdykoli ( bluetooth kód 43 nebo i kód 43 USB)

 

Jak opravit chybu 43

Z množství ovladačů, které máte v počítači jen tak nezjistíte kde je chyba. Zjistit se to ale dá. Pravdou je, že Windows své ovladače aktualizuje pravidelně a automaticky, pokud se ale některý z nich špatně nainstaloval můžete mít problémy is kódem 43 Windows 10 nebo staršími.

Chybné ovladače můžete opravit:

Klepněte pravým tlačítkem myši na „Start“ a zvolte položku „Správce zařízení“. Otevře se vám seznam zařízení, ze kterých vyberte to, které má problém s ovladačem. Toto zařízení má ikonu žlutého vykřičníku. Klepněte na zařízení pravým tlačítkem myši a následně na položku „Vlastnosti“. Zde vyberte „Ovladač“ a následně jej aktualizujte. Ovladač můžete vyhledat automaticky: „Automaticky vyhledat aktualizovaný software ovladače“ nebo, pokud jej systém nenajde, můžete si jej stáhnout ze stránek výrobce.

V závislosti na tom, zda je kód chyby 43 hlášen sUSB, nebo je chyba 43 grafická karta můžete takto získat ovladač a chybu odstranit.

Pokud je kód 43 USB problém najděte si konkrétní ovladač aaktualizujte ho. Je jedno zda se objevil kód 43 USB ve Windows 10, nebo jiném operačním systému chyba je v ovladači, který je třeba aktualizovat nebo odinstalovat a znovu stáhnout.

 

Přeinstalujte ovladač

Pokud se vám tímto způsobem nepodařilo vyřešit chybu 43 může být problém v samotné aktualizované verzi ovladače. V takovém případě můžete prostřednictvím Správce zařízení ovladač odinstalovat a nainstalovat si nový. Na zařízení, které hlásí kód chyba 43 klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte možnost „Odinstalovat“. Po odinstalování klepněte pravým tlačítkem myši na název vašeho počítače a klepněte na položku „Zjišťovat změny hardwaru“. Tímto způsobem přeinstalujete ovladač.

Při tomto způsobu opravy chyby kód 43 se vám může zobrazit i jiná chybová hláška „Ovladač nelze načíst, protože je v paměti stále uložena předchozí verze ovladače zařízení“ Tento problém vyřešíte restartováním počítače.

 

Kód chyby 43 ovladače grafického zařízení

Častou příčinou tohoto chybového hlášení je grafická karta. Počítač vám hlásí, že ji nedokáže otevřít. Zda je chyba v samotném zařízení nebo jen v ovladači můžete zjistit výše zmíněným způsobem. Abyste se těmto problémům vyhnuli můžete si stáhnout různé programy pro aktualizace ovladačů.

Máte-li například grafickou kartu Nvidia bude se chyby týkat její – kód 43 Nvidia. Pokud vám počítač oznámí „GTX 760 zařízení bylo zastaveno, protože oznámilo problémy kód 43“ určitě máte problém s touto grafickou kartou Počítačový program NVIDIA GeForce Experience vám může tento typ karty pravidelně aktualizovat.

 

Kód chyby 43 Mac

Na chybový kód Mac 43 můžete natrefit i při OS Mac . Nejčastěji jde o chyby

  • chcete-li uložit soubor s neplatnými znaky
  • chcete-li přesunout soubor, který se ještě nestihl celý stáhnout nebo chcete-li přesunout aktivní či zamčený soubor
  • problémy na pevném disku

Kód chyba 43 grafická karta, USB chyba kód 43, ... chyba 43 se může dotýkat kteréhokoli ovladače. Pokud je nedokáže aktualizovat váš operační systém mohou vám s tím pomoci různé software. Programy pro správu ovladačů si můžete stáhnout zdarma a nejnovější aktualizace ovladačů vás již nemusí trápit.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3750

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2684

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2509

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2493

Freeware

2440

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2325

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2248

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2196

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2122

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2043

Freeware

další programy »


Nové programy

ShortTV - Watch Dramas & Show 1.7.2

Sledování filmú v mobile

Freeware

0 kB

Demo

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9286 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 1 dnem

TOPlist