ČERNÁ OBRAZOVKA na PC! Co dělat?

29.10.2023 20:28  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Černá obrazovka na počítači nebo notebooku po zapnutí umí vystrašit každého uživatele. Místo paniky můžete zkusit tento problém vyřešit. Existuje několik způsobů, kterými tento problém odstraníte i doma bez odborných znalostí.

Zapli jste si počítač nebo notebook a místo klasického okna, na které jste zvyklí se vám na monitoru zobrazila černá obrazovka? Nemusíte hned propadat panice. Než navštívíte nejbližší servis můžete tento problém zkusit vyřešit doma.

Zda vás již trápí černá obrazovka na notebooku ACER nebo se vám zobrazí po zapnutí notebooku černá obrazovka HP můžete to vyřešit různými způsoby.

 

Černá obrazovka

Příčin problémů s černou obrazovkou může být několik. Pokud vás trápí černá obrazovka PC může být problém s připojením monitoru. Problém může být ale iv ovladače grafického adaptéru nebo s aktualizacemi, které jste naposledy provedli.


 

Černá obrazovka PC

Zjistit zda máte problém s propojením monitoru vám zabere chvíli času. Zobrazí-li se černá obrazovka po zapnutí počítače, zkontrolujte připojení monitoru. Zkontrolujte zda je monitor zapojen do sítě a zda je zapnutý.

Odpojte kabel od monitoru i počítače a znovu jej připojte. Zkontrolujte, zda se na černé obrazovce zobrazí kurzor myši.

Pokuste se pomocí klávesové zkratky snížit nebo zvýšit jas obrazovky.

 

Černá obrazovka notebook / PC

Pokud máte počítač s monitorem dobře propojený je třeba hledat chybu jinde. Pokud se zobrazí černá obrazovka Windows 10 ještě před přihlášením do systému zkuste kliknout na klávesy CapsLock nebo NumLock. Pokud se vám rozsvítí příslušný indikátor postupujte následovně

  • Pokud máte klávesnici připojenou stiskněte klávesy Windows + Ctrl + Shift + B. Tímto způsobem byste měli probudit obrazovku.
  • Pokud používáte notebook nebo tablet v průběhu dvou sekund stiskněte třikrát současně tlačítka na přidání a ubrání hlasitosti. Pokud uslyšíte pípnutí a uvidíte blikající obrazovku, bude to značit, že se Windows snaží obrazovku obnovit. Pokud máte jistotu, že Windows reaguje, ale stále je černá obrazovka Win 10 můžete zkusit stisknout klávesu Windows+p. Spustíte tím funkci „promítat“. Klepnutím na „Enter“ výběr potvrdíte. Jelikož je ale obrazovka černá nevíte co potvrdíte. Pokud tento postup párkrát zopakujete, měla by obrazovka naskočit.
  • Černá obrazovka na notebooku může být způsobena i antivirovým programem. Zda je příčinou právě tento program zjistíte pokud jej odinstalujete. Jelikož je ale obrazovka černá je třeba abyste se do Windows přihlásili v nouzovém režimu.
  • Problémy mohou způsobovat i programy, které se automaticky spouštějí při startu a běží v pozadí. Čisté spuštění Windows by vám mohlo pomoci vyřešit to. Čisté spuštění spustí minimální počet ovladačů a aplikací, které by problém s černou obrazovkou neměly způsobovat.

 

Černá obrazovka po přihlášení

Pokud se Windows černá obrazovka objevila až po přihlášení, nebo se objevila těsně před přihlášením můžete zkusit některé z výše zmíněných akcí nebo otevřít Správce úloh, kde můžete restartovat počítač, nebo restartovat program Windows průzkumník.

Pro spuštění správce úloh stiskněte klávesy Ctrl + Alt + Delete (nebo Ctrl + Shift + Esc) a klepněte na „Správce úloh“. Zde vyberte položku „Procesy“ a najděte „Windows průzkumník“. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a klepněte v nabídce na „Restartovat“.

Pokud se vám podaří spustit Správce úloh můžete také restartovat celý počítač.

 

Windows 10 černá obrazovka

Instalace Windows 10 černá obrazovka“ – pokud se vám problém s obrazovkou objevil po instalaci aktualizací Windows 10 může být problém v nich, konkrétně v grafickém adaptéru. Pokud PC před aktualizací fungoval můžete se ke starší verzi tohoto adaptéru vrátit.

Přihlaste se do Windows v nouzovém režimu a do hlavního panelu napište „Správce zařízení“. Vyberte položku „Grafické adaptéry“, otevřete ji a klepněte na „Vlastnosti“. V části „Ovladač“ klikněte na položku „Vrátit změny ovladače“ a potvrďte to. Nyní notebook vypněte a znovu zapněte.

Notebook černá obrazovka s kurzorem – podržte delší tlačítko vypnutí na notebooku. Následně jej normálně zapněte. Pokud se vám zobrazila na Windows 10 černá obrazovka s kurzorem může být problém i v zastaralých či nefunkčních ovladačích. Můžete to napravit přes „Správce úloh“ v části „Grafický adaptér“.

Černá obrazovka na mobilu – v podstatě je jedno zda je černá obrazovka iPhone nebo Androidu postupujte stejně. Často pomůže, když mobil restartujete. Pokud to nejde zkuste z něj vyjmout baterii (starší modely) a po chvíli ji vložte zpět. Problém může být i v tom, že je telefon úplně vybití, pokuste se ho nabít.

Notebook černá obrazovkačerná obrazovka notebooku Lenovo nebo jakéhokoli jiného typu notebooku můžete vyřešit i tzv. „tvrdým restartem“. Vypněte notebook, vyjměte z něj baterii, odpojte vše co máte k němu připojeno. Po chvíli vložte baterii a notebook zapněte.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3739

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2670

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2504

Freeware

2435

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2416

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2317

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2244

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2189

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2053

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2026

Freeware

další programy »


Nové programy

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

Debito 1.1.2

Aplikace na správu financí a doklady

Freeware

0 kB

Caflou 10012

Správa financí pro podnikatele

Freeware

0 kB

Spendee 5.4.21

Správa financií

Freeware

0 kB

JOJ Play 2.0.3

Sledování TV JOJ v mobilu

Freeware

0 kB

Uptappd 4.3.3

Aplikace pro milovníky piva

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9280 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 5 dny

TOPlist