Jak zdarma ZMENŠIT PDF SOUBOR? Návod

29.10.2023 20:30  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Potřebujete přidat do emailu PDF soubor jako přílohu, ale pro jeho velikost se vám nedaří odeslat mail? V tom případě přijde vhod vědět, jak zmenšit PDF soubor. Poradíme vám jak zmenšit PDF online ale také jak na to ve Wordu nebo na Macu.

Soubory ve formátu PDF jsou stále používanější. Naučit se s nimi pracovat se vám proto může kdykoli sejít. Soubory PDF můžete zmenšit, rozdělit, sloučit, upravovat nebo i podepisovat. V tomto článku se zaměříme na to jak zmenšit velikost PDF souborů abyste s nimi mohli pohodlněji zacházet.

 

Zmenšení PDF

Pokud soubory PDF obsahují více obrázků, fotek nebo diagramů mohou být velké. V tomto případě je problém poslat je e-mailem nebo může trvat dost dlouho než je uložíte na disk či jiný nosič. Zmenšit PDF soubor můžete pokud z něj odstraníte obrázky, je to sice způsob ale ne každému vyhovuje. Jak zmenšit velikost PDF abyste nemuseli dokument nijak upravovat?

Zmenšení souboru PDF můžete provést několika způsoby. Můžete k tomu využít program, který již máte v počítači, stáhnout si aplikaci na kompresi PDF nebo zmenšit PDF soubor v prohlížeči.


 

Zmenšit PDF online

Pokud se rozhodnete pro zmenšení tohoto typu souborů využít webové stránky, měli byste vědět, že dokumenty musíte nejprve nahrát na server a poté si je zase stáhnout. Pokud se rozhodnete změnit PDF online důraz klaďte nejen na to, zda je služba zdarma, ale hlavně na to, zda služba není datově limitována. Sejde se vám to pokud chcete zmenšit velký soubor. Pokud víte jako komprimovat soubory nebude pro vás problém ani zmenšit velikost PDF souboru.

 

iLovePDF

Webová služba iLovePDF vám umožní zmenšit PDF dokument při zachování co nejvyšší kvality obsahu. Soubor, jehož velikost chcete upravit můžete přesunout klasickým potažením, nahrát jej z Google Drive nebo Dropbox. Následně vám program nabídne tři typy komprese. Chcete-li zachovat kvalitu obsahu na nejvyšší úrovni, je dobré vybrat si střední možnost.

 

Adobe

Pokud používáte některý z programů společnosti Adobe víte, že se na ně dá spolehnout. A můžete se na ni spolehnout i když chcete zmenšit PDF v Acrobate. Přejděte na stránku Adobe Acrobat a nahrajte PDF soubor. Podrobný postup jak na zmenšení PDF již naleznete na stránce.

 

Zmenšit PDF: program

Pokud potřebujete zmenšit PDF do emailu nebo jen proto, abyste ušetřili místo v počítači či na disku můžete k tomu využít i programy, které si stáhnete zdarma .

 

Reduce PDF Size

Zmenšit velikost PDF online má význam, pokud to nepotřebujete dělat často. Pokud ale potřebujete zmenšit PDF soubor častěji je vhodnější mít na to program v počítači. Software Reduce PDF Size je zaměřen právě na zmenšování tohoto formátu souborů. Stačí jen tři kliknutí myší a máte to. Jako první si po stažení otevřete program a klepněte na tlačítko „Soubor“ a následně na „Přidat soubor“. Zvolte soubor ve formátu PDF, který potřebujete zmenšit a klepněte na položku „Zmenšit velikost souboru.

 

Word

Další způsob než zmenšit PDF je využít program od Microsoft Office Word. Postup je jednoduchý. Dokument uložte jako pdf. Jakmile kliknete na tuto možnost zobrazí se vám nabídka, ze které vyberte možnost „Minimální velikost (publikovat v režimu online)“. V závislosti na velikosti a množství obrázků v dokumentu se bude odvíjet i jeho velikost. Stále ale půjde o menší soubor než kdybyste jej uložili klasicky.

 

Jak zmenšit soubor PDF v Mac OS?

Zmenšit PDF zdarma můžete iv počítačích s Mac OS. Využít k tomu můžete jak webové stránky tak i programy, které jsou k tomu zaměřeny. Pro zmenšení velikosti souborů PDF můžete využít i vestavěnou aplikaci Preview.

V tomto programu otevřete soubor, který chcete zmenšit a klepněte na položku „Soubor“. Následně klikněte na položku „Exportovat“ a vyberte možnost „Formátovat“ a možnost PDF. Nyní klikněte na „Quartz Filter“ a posledním krokem je kliknutí na nabídku „Zmenšit velikost souboru“. Vyberte kde se má zmenšený soubor uložit a máte to. Zmenšit PDF na Macu není obtížné.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3694

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2568

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2428

Freeware

2380

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2269

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2202

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2128

Freeware

Mafia 1

PC hra.

1968

Freeware

Viber pro Pc 11.6

Jedna z nejlepších aplikací v kategorii online komunikací má název Viber. Používá ji téměř miliarda spokojených uživatelů nejen v mobilních telefonech, ale také ve svých počítačích. Přidejte se k nm a užívejte si bezplatnou komunikaci.

1948

Freeware

1931

Freeware

další programy »


Nové programy

AI Security 27105

Antivirus v mobilu

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Sazkabet 5.4.3927 (b22f6db9c)

Sázení přes mobil

Freeware (pro nekomerční účely)

0 kB

Freeware

0 kB

Učte sa jazyky s Duolingom

Aplikace pro výuku jazyků

Freeware

0 kB

Sleep Monitor: Sledovanie spánku v2.6.6.1

Aplikace pro sledování spánku

Freeware

0 kB

Sazkabet 2.0.12.2

Sázení přes mobil

Freeware (pro nekomerční účely)

0 kB

Action 1.67.0

Mobilní aplikace obchodního řetězce

Freeware

62 kB

Biedronka 2.2.0

Mobilní aplikace obchodního řetězce

Freeware

87 kB

Palworld Steam

PC survival hra

Komerční

0 kB

Paint the Flag 2.2.2

Hra do mobilu

Freeware

0 kB

Road of Mahjong 1.0.1

Logická mobilní hra

Freeware

0 kB

Phoenix 2 6.3.8

Akční hra do mobilu

Freeware

0 kB

Imprint: Learn Visually 2.6.1

Vzdělávací mobilní aplikace

Freeware

0 kB

Microsoft CoPilot

Náhrada za app ChatGPT

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

WowMouse 0.16.0

Hodinky jako PC myš

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9233 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 6 dny

TOPlist