3 Nejlepší aplikace pro diabetiky. Měření cukru v krvi, zápisník,...

29.10.2023 20:29  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Aplikace pro měření cukru v krvi jsou vhodné pro diabetiky. Uchovávají záznamy naměřených hodnot, pomohou vypočítat kolik dávek inzulínu potřebují, ale najdou v nich i rady jak s tímto onemocněním žít. A jak to je s měřením cukru v krvi mobilem?

Ať už jde o cukrovku 1.typu nebo cukrovku 2.typu důležité je monitorovat hladinu cukru v krvi. Měření glykémie nebo měření hladiny cukru v krvi je pro lidi s diabetem důležité. Při sledování hodnot cukru v krvi vám mohou být nápomocné aplikace na měření cukru v krvi. Tyto aplikace pro diabetiky vám umožní sledovat a zaznamenávat hodnoty cukru v krvi a vést si tak podrobné záznamy, a ne jen to.

V současnosti není cukrovka nebo diabetes vzácným onemocněním. Podle WHO trpí tímto onemocněním více než 420 milionů lidí na světě. Více než 1,5 milionu jich na toto onemocnění i ročně umře.

 

Měření cukru v krvi

Přemýšlíte jak změřit cukr v krvi? K měření hladiny cukru v krvi se používají malé přenosné přístroje známé jako glukometry. Je důležité vědět, že žádný měřič cukru v krvi v aplikaci nenajdete. Mobilní aplikace pro diabetiky slouží k ukládání hodnot, které v glukometru naměříte. Pravidelným zaznamenáváním můžete vědět po jakém jídle vám stoupne cukr a budete vědět jaké potravině se vyhnout.


Přístroje na měření cukru v krvi, glukometr je jediný přístroj, který vám prozradí jak na tom s diabetem a tedy hladinou cukru v krvi jste. Pokud je máte můžete si měřit cukr v krvi doma. Jelikož je diabetes civilizačním onemocněním měření cukru v krvi zdarma vám provede i lékař při preventivní prohlídce.

 

Aplikace pro měření cukru v krvi

Aplikace pro měření cukru v krvi často umožní vést i deník či ukládat si poznámky. Takový zápisník pro diabetika je důležitý hlavně pokud chce onemocnění pochopit a zjistit, jaká strava nebo činnost jeho stav zhoršuje. Kromě aplikací pro diabetiky dnes najdete také aplikace na měření krevního tlaku. O nich ale v jiném článku.

 

Blood Sugar

S aplikací Blood Sugar budete mít hodnoty měření cukru v krvi v jedné aplikaci přehledně seřazené. Tabulka měření cukru v krvi je přehledná a aplikace vám pomůže s vyhodnocením naměřených hodnot. Díky aplikaci pochopíte význam naměřených hodnot.

Měření cukru po jídle a zaznamenávání hodnot do aplikace vám pomůže zjistit kdy hladina cukru v krvi stoupá.

 

MySugr

Hodnoty měření cukru v krvi si můžete zaznamenávat i do aplikace MySugr. Tato aplikace pro diabetiky toho ale obsahuje více. Najdete zde kalkulačku, která vám vypočítá kolik inzulínu potřebujete, údaje můžete denně, týdně nebo měsíčně sdílet s lékařem a mnoho dalšího. V aplikaci můžete zaznamenávat i stravu, příjem sacharidů, užívání léků,... Všechny údaje jsou v aplikaci MySugr zálohované a máte je kdykoliv k dispozici.

Tuto aplikaci na cukrovku naleznete ve verzích pro telefony s Androidem a také pro iPhone ( zde ).

 

Contour Diabetes

Pokud máte měřič hladiny cukru v krvi kompatibilní s aplikací Contour Diabetes hodnoty, které měřič cukru v krvi naměří se automaticky přenesou do aplikace. V aplikaci si můžete nastavit výstrahy pokud výsledky měření budou vysoké nebo nízké nebo připomínky, které vás upozorní, že je čas změřit hladinu cukru v krvi.

Tato aplikace vám pomůže lépe pochopit diabetes, najdete v řadě rad ohledně stravování, můžete si v ní vést záznamy (užití léků, aktivity, strava,...) a mnoho dalšího.

 

Měření cukru mobilem

Nejpřesnější měření hladiny cukru v krvi je pomocí kapky krve. V současnosti už ale existují i ​​senzory, které měří cukr v těle, aniž byste se museli píchnout do prstu. FreeStyle Libre aplikace je jednou z nich. Abyste ale změřili hodnoty a přenesli je do aplikace potřebujete kompatibilní senzor. Jedná se v podstatě oglukometr bez píchání do prstu.

Měření glykémie mobilem lze, pokud k mobilnímu telefonu připojíte měřič hladiny cukru v krvi. Naměřené hodnoty se hned přenesou do aplikace.

Jak si změřit cukr v krvi i bez píchnutí, jak vyhodnotit výsledky či jako na neinvazivní měření glykémie,... s těmito problémy se diabetici často potýkají. Diabetes aplikace vám pomohou vysvětlit výsledky měření, poradí vám jak cukr snížit, kolik dávek inzulínu si dát a zároveň vám umožní vést deník, který můžete sdílet s lékaři.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3739

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2670

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2504

Freeware

2435

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2418

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2317

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2244

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2189

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2053

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2027

Freeware

další programy »


Nové programy

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

Debito 1.1.2

Aplikace na správu financí a doklady

Freeware

0 kB

Caflou 10012

Správa financí pro podnikatele

Freeware

0 kB

Spendee 5.4.21

Správa financií

Freeware

0 kB

JOJ Play 2.0.3

Sledování TV JOJ v mobilu

Freeware

0 kB

Uptappd 4.3.3

Aplikace pro milovníky piva

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9280 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 5 dny

TOPlist