10 zaručených rad JAK ZRYCHLIT POMALÝ POČÍTAČ

29.10.2023 20:27  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Jak zrychlit pomalý počítač? Časem se zpomalí každý počítač. Důvodem může být cokoli. Je jedno jestli máte PC s Win 10, nebo PC s Win XP. Víme, jak zrychlit počítač či notebook zdarma z pohodlí domova.

Pomalý počítač, kterému vše trvá věčnost je pro někoho noční můrou a pro někoho krutou realitou. Pokud je to i vaše realita určitě přemýšlíte nad tím jak zrychlit pomalý počítač. Nejjednodušší způsob je dát počítač do servisu, kde se o něj postarají. Pokud ale chcete ušetřit a potřebujete počítač používat co nejrychleji je dobré umět jak zrychlit počítač zdarma a doma.

Příčin zpomalení počítače je více. Odstraněním kterékoli z nich můžete zrychlit PC. Zjistit ale příčinu může být obtížnější a může to trvat delší dobu. Pokud je váš počítač starší příčina může být ve starých komponentách PC. Nebude tak problém zrychlit počítač Windows XP nebo zrychlit Windows 7. Pro současné systému již nestačí jen 1 GB paměti. Takže pokud chcete vědět jak zrychlit start PC, jak zrychlit počítač Windows 7, jak zrychlit PC na hry nebo jako zrychlit notebook Windows 10 čtěte dále.

 

Jak zrychlit pomalý počítač – výměna komponent

1. Operační paměť RAM

Pokud máte starý počítač zvětšete jeho paměť. K zrychlení počítače win 10 stačí, když má paměť 4 GB, ale klidně může mít 8 GB.


2. Grafická karta

Pokud máte počítač hlavně ke zhlédnutí filmů, videí, hraní her nebo často pracujete s CAD programy můžete mít problém sgrafickou kartou. Stačí ji vyměnit. Zrychlení počítače zdarma to sice nebude (kartu musíte koupit) ale určitě to bude levnější než kupovat celý počítač.

3. Procesor

Procesor je základem každého počítače. Jak zrychlit procesor? Máte-li starší počítač můžete jej vyměnit. Nejprve použijte program CPU-Z, se kterým získáte přehled nejen o všech komponentách počítače včetně procesoru.< /p>

Dobrým programem je i Core Temp, který měří teplotu CPU. Díky němu zjistíte, které programy a aplikace nejvíce zatěžují procesor, což má vliv na výkon PC.

 

Jak zrychlit počítač

Pro zrychlení PC nemusíte nic kupovat ani měnit. V některých případech stačí vyčistit PC, zastavit spouštění aplikací nebo obnovit systém. Je to ideální řešení, pokud hledáte návod na zrychlení notebooku zdarma. A ne jen notebooku. Tyto způsoby vám také mohou zrychlit i počítač zdarma.

4. Optimalizace SSD

Pokud používáte SSD disk systém to rozezná a aktivuje funkci TRIM, která zajistí jeho optimální používání. Ne vždy to ale takhle funguje. Nejlepší je si to ověřit. V příkazovém řádku zadejte příkaz „fsutil behavior query DisableDeleteNotify“. Pokud se zobrazí „0“ je vše v pořádku. Pokud se zobrazí „1“ je třeba TRIM zapnout. Stačí k tomu příkaz „fsutil behavior query DisableDeleteNotify 0“. Optimalizací SSD můžete nejen zrychlit start Windows 10, ale i práce s Windowsem bude rychlejší.

5. Defragmentace disku

Jak vyčistit a zrychlit notebook nebo počítač? Zkuste defragmentaci disku. Existuje několik programů, které to hravě zvládnou, například program UltraDefrag. Díky tomu se uspořádají soubory na disku, odstraní se staré a nepotřebné soubory a uvolní se místo.

6. Výkon počítače

Zrychlit počítač můžete také zvýšením jeho výkonu. Zvýší se sice spotřeba energie, ale můžete tak zvýšit výkon notebooku či PC. Jak zvýšit výkon PC? Otevřete ovládací panel a v něm položku „Systém a zabezpečení. Zde zvolte kolonku „Možnosti napájení“ a klepněte na „Výběr nebo přizpůsobení plánu napájení“. Zde zjistíte výkon počítače. Klepněte na „Vysoký výkon“ a máte to.

Takto můžete zrychlit notebook a také zrychlit PC bez ohledu na verzi operačního systému.

7. Antivirus

Viry a škodlivé aplikace mohou zpomalovat každý počítač. Klidně to může dojít i do stavu, kdy vám nejde spustit počítač. Kvalitní antivirový program sice váš počítač mírně zpomaluje, ale zabrání průniku virů do vašeho PC.

Zrychlení internetu v počítači s antivirem sice nedosáhnete, ale můžete bezpečně otevírat všechny stránky. Výborné je pokud vám antivirus poskytne ochranu v reálném čase a zachytí všechny hrozby, na které při surfování natrefíte.

8. Aplikace spouštěné na pozadí

Určitě máte i vy v počítači aplikace, které se spouštějí hned jak zapnete počítač. Je jedno jaký máte operační systém, tyto aplikace zpomalují počítač. Jejich vypnutím dojde nejen kzrychlení startu PC, ale můžete tak zrychlit PC Windows 10, 8, 7 či jakýkoli jiný operační systém. Stačí když si otevřete „Správce úloh“ a v položce „Spuštění“ vypnete vše co nepotřebujete.

9. Vyčistěte počítač

Počítač při surfování po internetu sbírá množství informací a souborů, které nepotřebujete například i takové cookies nebo historie prohlížení mohou být příčinou pomalého počítače. Jak vyčistit a zrychlit počítač? Zkuste na zrychlení PC program, který jej vyčistí. Nemusíte v prohlížeči hned vyhledávat výraz „zrychlení počítače program“. Můžete si stáhnout software Ccleaner nebo Čistič, které jsou vytvořeny hlavně pro vyčištění a zrychlení pomalého počítače.

Pravidelné čištění počítače programem byste neměli zanedbávat. Může vám to udržet PC v pořádku. Je jedno jestli potřebujete vědět jak na zrychlení PC Windows 10, zrychlení notebooku Windows 10, či jak na zrychlení PC Windows 7. I zde platí totéž jako u antiviru – v každém PC by měl být i program na čištění PC.

10. Obnovení systému

Počítač jde nejrychleji když je nový. Není ještě ničím zahlcen, neobsahuje zbytečné soubory a nemá ho co zpomalovat. Časem se ale zpomaluje a většina z lidí sáhne sice po poněkud zdlouhavějším ale účinném řešení – obnově systému.

Novější verze Windows to mají o něco jednodušší. Najdete v nich možnost obnovit systém na výrobní nastavení. Takto můžete zrychlit počítač Windows 10a také na zrychlení PC Windows 8. Než se do toho pustíte je dobré zálohovat si všechny potřebné soubory. Během obnovení na výrobní nastavení se všechny programy, aplikace a soubory, které jste nezálohovali smažou.

Ve starších systémech tuto možnost nenajdete. Pokud ale chcete umět jak zrychlit PC Windows 7 nebo Windows XP využijte k tomu bootovací USB, které byste měli mít v případě potřeby vždy po ruce.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3750

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2684

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2509

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2493

Freeware

2440

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2325

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2248

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2196

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2122

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2043

Freeware

další programy »


Nové programy

ShortTV - Watch Dramas & Show 1.7.2

Sledování filmú v mobile

Freeware

0 kB

Demo

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9286 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 1 dnem

TOPlist