10 nejlepších DOS her – retro hry, které nás bavily!

29.10.2023 20:28  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

S nástupem operačního systému MS DOS zaznamenaly rozmach i počítačové hry tzv. DOS hry. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší retro hry, které jste možná i vy hráli před pár desítkami let. Pokud ne, zahrajte si je teď.

S příchodem osobních počítačů s operačního systému MS-DOS nastal rozmach v oblasti počítačových her. MS DOS hry zaznamenaly velký úspěch ai přes současný pokrok v PC hrách se k nim mnoho lidí stále vrací. Dos hry ke stažení naleznete na internetu i dnes. Aby fungovaly v počítačích s nejnovějšími operačními systémy je třeba si k nim stáhnout i program DOSBox – emulátor MS-DOS.

Staré hry na PC naleznete na internetových stránkách. Patří mezi ně i stránky 486 gates. nebo Best old Games. musíte ale hledat na internetu. Ať už hledáte nej hry CZ nebo nej hry CZ nejlepší retro hry najdete také na našich stránkách.

DOS hry

Pokud dáváte přednost online DOS hrám najdete je na internetu. Pokud ale hledáte nějakou dobrou starou dos hru jste na správné stránce. Představíme 10 nejlepších dosbox her.

Bulánci 2

Bulánci 2 je starší, ale stále velmi oblíbená dos hra online. Původem pochází z České republiky, ale dočkala se i světového úspěchu a najdete ji i v anglické verzi. Jedná se o výbornou akční hru pro 2 na mobil, ale můžete si ji zahrát i online v PC. Celkem může tuto hru hrát až 6 hráčů.


A o čem hra Bulánci 2 je? Jedná se o akční bojovou hru kde proti sobě stojí extrémně agresivní polštáře, které používají všechny možné zbraně. Od pistolí, přes brokovnici až po raketomet.

Super Mario

Mezi nejlepší dos hry na mobil ale i do počítače patří také hra Super Mario. Tato hra vycházela také na herních konzolích Nintendo. Klasická arkádová skákačka, kde je hlavním hrdinou instalatér Mario, na kterého čeká stále nové a nové dobrodružství.< /p>

Mário hry se stále řadí k oblíbeným hrám pro děti i dospělé. Původně byla hra jen ve 2D grafice, ale později se objevila i ve 3D. V mobilní verzi hry najdete klasickou, ale přece jen trochu vylepšenou retro games verzi ve 2D.

Pac-Man

Staré hry dos mají svou legendu a je jí právě Pac-Man. O její popularitě svědčí fakt, že je dostupná pro všechny platformy. Původně byla tato hra, protože v ní nebylo násilí, vytvořené pro ženy a děti ale rychle si ji oblíbili i muži.

Princip této staré dosové hry je jednoduchý. Ovládáte žlutou kuličku s vyznačeným okem a ústy. Kuličku vedete po bludišti kde požírá malá kolečka.

Dáma

Dáma je klasická hra, kterou můžete hrát i reálně. Jelikož jsou vnější pravidla jednodušší než u šachu jde o oblíbenou hru, kterou si rádi zahrají jak muži, ženy tak i děti v různých věkových kategoriích. Hru Dáma ke stažení naleznete také na naší stránce (zde ). Na internetu si můžete zahrát i hru Dáma online pro dva hráče.

Vlak

Další oblíbená hra MS DOS si získala srdce mnoha hráčů. Hru Vlak má na svědomí česká společnost a svojí hratelností a jednoduchostí patří mezi oblíbené hry dosbox i v současnosti. Vlak, posouváte po obrazovce přičemž musíte sbírat předměty a vyhýbat se stěnám. Jak předměty sbíráte váš vlak roste.

Tato hra vám může připomínat další retro hru v mobilu Snake.

Prince of Persia

Starší hra Prince of Persia se řadí ke klasice, která se dočkala více pokračování. První verze ale patří k nezapomenutelným. V této staré arkádové hře musíte překonávat překážky a nástrahy, zničit nepřítele a nakonec zachránit princeznu.

Tetris

Výborná a jednoduchá dos hra do mobilu ale i do počítače. Možná si tuto hru pamatujete z časů, kdy jste ji hráli na konzolách. Ukládání kostek je stále velmi oblíbené a hra se dočkala i více vylepšení. Samozřejmě, že mezi nimi naleznete i klasickou verzi. Pokud na internetu vyhledáváte výraz DOS hry online jistě mezi nimi najdete i Tetris .

Prehistorik 2

Prehistorik 2 je stará hra dos , která zaujme svým příběhem ještě dnes. Hru se stále hladovým pračlověkem si možná pamatujete a pokud ne, tak si ji stáhněte a zahrajte teď. Pokud hledáte hru s bombami zde je nenajdete. Místo nich dostanete hůl nebo budzogáň a můžete se pustit do objevování světa, hledání jídla a ničení nepřátel.

DOOM

Nejde sice onejlepší hru pro dva hráče ale o první multiplayerovou hru. Hra si rychle získala popularitu a hrála se na celém světě. V její neprospěch říkal fakt, že v ní bylo dost násilí a obsahovala i satanistické prvky. A o co vlastně tato akční nejlepší stará hra je?

Ocitnete se v roli vojáka, který je na planetě Mars. Navenek nudná planeta se rázem změní na peklo.

Scooby Doo

Tato duchařská a zábavná hra si získala spoustu fanoušků. Vzniklo nespočet částí této hry. Scooby Doo v nich s přáteli řeší různé případy, kde jsou hlavním úkolem duchové. Hry Scooby Doo zdarma si můžete zahrát na internetu online.

Ať už se zaměříte na počítačové hry 90. let nebo sáhnete po počítačových hrách 80. let vždy najdete mezi nimi dosovské hry které jste v minutě hráli. Hry můžete stáhnout a hrát v počítači ale najdete i retro hry na telefon či online.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3750

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2684

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2509

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2492

Freeware

2440

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2325

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2248

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2196

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2122

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2043

Freeware

další programy »


Nové programy

ShortTV - Watch Dramas & Show 1.7.2

Sledování filmú v mobile

Freeware

0 kB

Demo

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9286 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 23 hodinami

TOPlist