Gimp2.10.14Úprava fotek.

Hodnocení

(4 - 0 x)

Jak hodnotit

Hvězdičky ukazují hodnocení ostatními uživateli. Chcete-li hodnotit program i vy, klikněte na příslušnou hvězdičku. Čím více hvězdiček je označeno oranžově, tím vyšší je hodnocení. Pokud se hvězdičky při najetí myši neoznačují, již jste hlasovali.

Parametry programu Gimp 2.10.14

Licence:

Freeware

Licence:

Freeware

Číslo verze:

2.10.14

Instaluje se:

Ano

Podporované jazyky:

Jiný než čeština

Velikost:

0 kB

Aktualizováno:

Autor:

Web programu:

Neznámý

Počet stažení:

853x   (tento týden: 5x)

Operační systémy:

Windows, iOS

Popis Obrázky (1) Diskuze (0) Další verze (0)

Programů pro úpravu fotek je několik. GIMP je jedním z nich. Úprava fotek, obrázků, vložení textu je jen malou částí toho, co tento bitmapový grafický editor zvládne. Nevěříte? Vyzkoušejte – může být váš a zcela zdarma. Nemusíte si stahovat a platit za program na úpravu fotek, když ho můžete mít zdarma. Grafický editor můžete mít a používat i vy a to bezplatně. GIMP je nejznámější bitmapový editor, který je vhodný jak pro začátečníky tak i pro pokročilé uživatele. Pokud patříte k začátečníkům čtěte nás dále, dozvíte se o tomto programu vše co na začátek potřebujete vědět.

Rastrová grafika

Rastrová, nebo jinak řečeno bitmapová grafika vám umožní ohledně obrázků a fotografií hotová kouzla. Úprava obrázků a fotografií, změna velikosti obrázku, možnost použití filtrů, efektů, ale i korekce, retušování, malování vlastních obrázků – to vše díky těmto programům a hlavně rastrové grafice perfektně zvládnete. Jak je to možné? Grafické informace o jednotlivých bodech umístěných v pomyslné mřížce se ukládají. Takto je o každém bodě zapsáno – jeho poloha, barva, průhlednost a pod. Takový zápis se po otevření ukáže jako obrázek. Pokud na něm uděláte jakoukoli změnu zapíše se, co se projeví úpravou fotky. Takže pokud hledáte program na úpravu fotek pro začátečníky i pokročilé jistě se vám zobrazí spousta nabídek ke stažení. V závislosti na typu aplikace se liší i její funkce. Práce s fotkami, nebo úprava rozmazaných fotek a další užitečné možnosti naleznete právě v bitmapových editorech. I když se v současné době tlačí do popředí různé 3D grafické programy aplikace pro úpravu fotek mají stále své místo ve vašem počítači.

Program pro úpravu fotek

Aplikace na úpravu fotek zdarma toho nabízí mnohem víc. Spolu s nimi získáte většinou i program na prohlížení fotek zdarma, úprava velikosti fotek či program na třídění fotek. S pomocí těchto funkcí budete mít ve svých fotkách pořádek. Pokud jste zadali do svého internetového prohlížeče výraz úprava fotek aplikace určitě se vám zobrazilo řadu nabídek. Pokud ale hledáte opravdu kvalitní a přehledný program se snadným ovládáním měli byste sáhnout po aplikaci GIMP. Grafický program pro začátečníky je dostupný zdarma a můžete ho mít ve svém počítači i vy. Nemusíte se ho obávat, na internetu naleznete spoustu návodů jak s tímto programem pracovat. Stačí jen vyhledat GIMP návod / GIMP tutorial. Textové a kreslící nástroje vám umožní upravit, změnit jakýkoli obrázek, případně si můžete s jejich pomocí vytvořit vlastní obraz, hladší okraje upravených fotek budou s jejich pomocí vypadat přirozenější. Průhlednost, prolínání obrázků, modulární výběry, masky,... v programu GIMP je mnoho funkcí, které rozhodně stojí se přezkoumání.

GIMP (cs) download

Aplikace GIMP freeware je volně šiřitelný bitmapový editor, takže si můžete GIMP stáhnout zdarma a používat jej neomezeně dlouhou dobu. Žádné poplatky se od vás žádat nebudou. Práce v něm je opravdu jednoduchá. O přehledné rozhraní se stará i fakt, že je rozdělen na tři volná (plovoucí) okna
  • Panel nástrojů
  • Navigační a pracovní panel
  • Hlavní okno
V těchto panelech najdete spoustu potřebných a také užitečných nástrojů pro úpravu fotek. Od GIMP 2.8 (verze) tento program podporuje seskupování vrstev v editoru, což znamená, že můžete pracovat na více vrstvách obrázku a ty následně spojit do jedné složky. Pokud se obáváte jazykové bariéře ohlédněte se po GIMP čeština. Tento program je jak v českém, tak i v českém jazyce. Stačí jen kliknout na odkaz GIMP download free cs a úprava fotek zdarma se může stát vaším koníčkem ve volném čase.

GIMP Windows

Windows je nejpoužívanějším operačním systémem na světě. Aplikace GIMP je s ním plně kompatibilní. Program na ořezávání fotek, úpravu velikosti, atd. si můžete klidně stáhnout a instalovat pokud používáte tento operační systém. Je jedno jakou verzi Windowsu máte, GIMP vám bude běžet v každé z nich
  • GIMP Windows 10
  • GIMP Windows 7
  • GIPM Windows xp
  • GIMP Windows Vista
Stahuj GIMP a užívej si všechny jeho funkce. Grafika webu, práce s fotkami, úprava obrázků, změna velikosti, retušování, úprava rozmazaných okrajů,... s tímto programem se rozhodně nudit nebudeš. Pokud si do počítače nechcete stahovat další program či aplikaci a potřebujete upravit jen pár fotografií či obrázků můžete využít GIMP online. Stačí vám jen připojení na internet a přístup ke svým fotkám.

GIMP Mac

Pokud jste majitelem operačního systému Mac nemusíte hledat jiný bitmapový editor. GIMP freeware je tu i pro vás a zcela zdarma se všemi svými nástroji a funkcemi. Podporuje různé formáty souborů ( nahrává, odkládá a zobrazuje) – BMP, GIF, JPEG, PDF, PNG, TGA,... a uloží a importuje cestu SVG. GIMP nemusí sloužit jen k úpravě obrázků, ale můžete jej použít i jako prohlížeč fotek. Pokud jste se právě rozhodli, že si tento všestranný program stáhnete a nejste právě na svém počítači můžete sáhnout po přenosné verzi. GIMP portable si stáhnete na jakékoli přenosné zařízení (např. USB).

Další programy pro úpravu fotek a obrázků

GIMP freeware není jediným programem zdarma pro úpravu fotek. Pravdou ale je, že obsahuje funkce, které využijí i pokročilí a náročnější uživatelé. Pokud vám ale tento program z jakéhokoli důvodu nevyhovuje, nebo jen chcete vyzkoušet jiné aplikace a vyzkoušet jak dopadne práce s fotkami v nich, můžete se ohlédnout po těchto aplikacích.

Adobe Photoshop (placený)

Adobe Photoshop je nejznámější program pro úpravu obrázků na světě. Sahají po něm hlavně profesionálové a pokročilí uživatelé. Obsahuje množství grafických nástrojů, je vhodný pro menší, ale i větší úpravy a můžete s jeho pomocí navrhnout i web. Pokud hledáte něco v tomto stylu můžete si stáhnout zdarma zkušební verzi Adobe Photoshop. Po uplynutí jisté doby se musíte rozhodnout, zda si program zakoupíte (formou měsíčního předplatného), nebo sáhnete po jiné podobné aplikaci.

CorelDraw (placený)

Profesionální nástroje pro vektorové ilustrace, úpravu fotek, je ideálním programem pro vás patříte-li k mírně pokročilým a pokročilým uživatelům. V jednoduchém a přehledném rozhraní se ale poměrně rychle zorientuje i začátečník. Panel úloh si můžete přizpůsobit svým potřebám. Práce s fotkami je v této aplikaci jednoduše hračkou. Grafický editor poskytuje množství funkcí, nástrojů, efektů, šablon, práci s vrstvami apod., které vaši práci zrychlí a zefektivní. Práci s tímto programem si můžete bezplatně na pár dní vyzkoušet a následně se rozhodnout, zda si jej zakoupíte, nebo ne.

Picasa (zdarma)

Výborný program pro který úprava fotek a obrázků bude hračkou. Zároveň vám zajistí pořádek ve fotkách – vytvoří alba podle popisu fotografií (např. dovolená, výlet, rodina,...), nebo podle tváře osoby na fotce. Picasa je grafický editor,který se již neaktualizuje, ale stále se řadí mezi nejlepší aplikace na trhu – je zdarma. K úpravě můžete využít množství funkcí – velikost obrázku, oříznutí, úprava rozmazaných fotek apod.

Paint.NET (zdarma)

Program pro úpravu fotek pro začátečníky ale i mírně pokročilé uživatele. Naleznete v něm množství efektů, můžete pracovat s vrstvami či textem. Obsahuje také 3D efekt, takže si můžete nákres otočit či naklonit. Snadná manipulace, přehledné rozhraní a jednoduchost jsou hlavními klady tohoto programu. Paint.NET je výborným nástrojem pro rychlou úpravu fotografií a obrázků. Původně byla tato aplikace určena jako bezplatná náhrada za Microsoft Paint. Abyste mohli tento program používat je třeba abyste měli NET Framework od Microsoftu.

Příspěvků: 0

Jméno *

E-mail

Titulek *

Text *

Opište kód z obrázku *

kod

{comment_error}

Zobrazeno 1 - 20

Zobrazeno po

ajax wait
K tomuto programu nejsou žádné komentáře.

Zobrazeno 1 - 20

Zobrazeno po

Nebyly nalezeny žádné jiné verze programu Gimp.Nebyly nalezeny žádné starší verze programu Gimp.Chcete vědět o všech novinkách a aktualizacích programu Gimp?

Přihlašte se k odběru zdarma...Nejnovější v kategorii

Image Resizer 3.1.2

Program pro změnu velikostí obrázků

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Freeware

0 kB

Pivot Stickfigure Animator 2.2.7

Tvorba animací figurek.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Iphotodraw 2.6.6728

Vkládání poznámek do fotek.

Freeware

0 kB

Photoscissors 6.0

Odstranění objektů z fotografií.

Freeware

0 kB

Mtpaint 3.31

Grafický program.

Freeware

0 kB

Jpegmicro 2.4

Zmenšit velikost obrázků.

Freeware

0 kB

další aktualizace »Skicař

Kreslení online.

2507

Freeware

Gimp 2.10.14

Úprava fotek.

853

Freeware

Picasa 3.9

Úprava fotek.

621

Freeware

Weto Liberta 1

Weto Liberta je grafický program určený pro navrhování konstrukcí střech. Zobrazí náčrt a také množství použitého materiálu.

528

Freeware

Jpeg Resampler 6.04

Úprava velikosti obrázků.

396

Freeware

Photofiltry 10.14.0

Úprava fotek.

358

Freeware

Pcon.planner 8.3

pCon.planner je grafický program pro navrhování 3D interiérů. Ať už plánujete návrh interiéru kanceláře nebo vlastního bytu tato aplikace vám s tím pomůže. Nejnovější verze pCon.planner může být i ve vašem počítači zcela zdarma.

291

Freeware

Multifoto 20.03

Tvorba fotek.

134

Freeware

93

Freeware

Paint.net 4.2.13

Paint.NET je chytrý program pro úpravu fotek. Jednoduché použití ocení začátečníci a řada funkcí pokročilí uživatelé.

85

Freeware

další programy »logo

9284 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 3 dny

TOPlist