obchod.mokry.cz (pl, sk) - internetový obchod společnosti Mokry Systems (pl, sk) s programy v elektronické podobě
reklama
STUDNA PLNÁ SOFTWARE Sobota, 19. června 2021, 05:36, svátek má Leoš, zítra Květa
Hledání:
 
rozšířené hledání
KATALOG SOFTWARE
studna.cz: nástroje pro tvorbu webů: editory pro tvorbu www stránek: elxis pandora
kupte si
Zoner Web Gallery

cena: 377 Kč

Zoner Web Gallery je průvodce automatizovaným generováním webových fotogalerií podle před připravených šablon odvozeným z exportního nástroje programu Zoner Photo Studio 7. Vytváření galerií nevyžaduje ...
rss kanál
RSS kanál našeho serveru
přidejte software
Napsali jste nějaký software? Přidejte ho k nám do studny.
 
Použijte k tomu odkaz přidat/aktualizovat software.
naše ikonka
Libí se vám naše stránky a máte svůj web?
Umístěte naší ikonku s odkazem na tento web na vaše stránky.

Elxis Pandora 2009.0
hodnocení: ,
Elxis Pandora 2009.0
stáhnout software (10020kB)
staženo: 933x
verze: 2009.0 (5.5.2009)
os: ME/NT/2000/XP/2003
licence: open source (gpl)
info: Elxis CMS CZ - Open Source
autor: info@elxis.cz
hodnocení: 5.00 (1 hlas)
 


kliknutím zvětšit
Elxis CMS - Open Source (Content Manamegent System - Systém pro správu obsahu) je určen pro správu a publikování obsahu webových stránek bez potřeby znalosti programování v jazycích HTML nebo PHP. Umíte-li pracovat s Wordem, umíte tvořit a spravovat vlastní webové stránky.

Představujeme poslední aktuální verzi redakčního a publikačního systému s označením Elxis 2009.1 Pandora lišící se od předchozí verze Elxis 2008.1 Nemesis především lepší stabilitou a rychlostí načítání stránek.

Základní rysy CMS Elxis 2009.0 Pandora:

 • Licence GNU/GPL (General Public License) určuje možnost používat jak samotný redakční systém Elxis CMS, tak i jeho části zcela zdarma za předpokladu dodržení podmínek této licence.
 • Redakční systém Elxis CMS je poskytován jako Open Source (otevřený zdrojový kód).
 • Umožňuje tvorbu a správu vícejazyčných webových stránek s podporou RTL (Right-To-Left) - jazyků psaných zprava do leva. V současné době je k dispozici 28 jazykových překladů pro hlavní stránky (český, anglický, arabský, arménský, bosenský, brazilský, bulharský, holandský (nizozemský), chorvatský, dánský, francouzský, německý, řecký, kreolský, indonéský, italský, japonský, lotyšský, litevský, perský, polský, rumunský, ruský, srbský, srbský (latin), španělský, turecký a vietnamský).
 • Nový systém Elxis 2009.0 Pandora rozpozná jazyk návštěvníka a pokud jsou stránky v tomto jazyce publikovány, automaticky v něm stránky zobrazí. V opačném případě je upřednostněno defaultní jazykové nastavení nebo angličtina.
 • V systému Elxis je integrována funkce překladače, která označený článek přeloží do nastaveného jazyku a uloží. Službu poskytuje třetí strana a čeština není podporovaná. V současné době lze použít: z angličtiny do francouštiny, němčiny, italštiny, holandšziny, ruštiny, řečtiny, portugalštiny, klasické čínštiny, tradiční čínštiny, japonštiny a korejštiny. Z francouštiny lze překládat do angličtiny, němčiny, řečtiny, italštiny, portugalštiny, holandštiny a španělštiny. Z němčiny, španělštiny, řečtiny, holandštiny a portugalštiny do angličtina a francouštiny. Z ruštiny, japonštiny, korejštiny a klasické i tradiční čínštiny do angličtiny. Lze také uplatnit překlad klasické čínštiny do tradiční a naopak.
 • Administrační část obsahuje překlady pro uživatele ve 14 jazycích (čeština, angličtina, francouzština, němčina, řečtina, indonéština, italština, japonština, polština, ruština, srbština (latin), srbština, španělština a turečtina). Pokud stránky spravuje více administrátorů, může každý samostatně zvolit svůj jazyk.
 • Aktualizovaný modul SEO Pro ve spolupráci se souborem .htaccess vytvoří 'hezké url' přívětivé k vyhledávačům a Vaše stránky se zajímavým obsahem dosáhnou vysoké hodnocení SEO (Search Engine Optimization - Optimalizace pro vyhledávače) a budou ve vyhledávačích zobrazovány na předních pozicích.
 • Nové chybové stránky (404...) jsou nyní doplněny o rozšířené nabídkové menu pro výběr náhradního obsahu a dostali nový design.
 • Elxis 2009.0 Pandora dostal do vínku i nový design instalátoru a drobné úpravy kódu, které přispívají k rychlé a jednoduché instalaci systému.
 • Instalace modulů, komponent a dalších rozšíření je možná přímo z Download centra jedním kliknutím v administrační části redakčního systému.
 • V základní instalaci je již obsažen modul nazvaný eBlog, který umožní registrovaným uživatelům získat na Vašich stránkách svůj prostor (Blog) pro publikování svých článků na které mohou ostatní návštěvníci stránek reagovat pomocí komentářů. Uživatelská administrace jednotlivých eBlogů je řešena přímo na hlavních stránkách a každého je umožněno uploadovat obrázky k článkům o určité velikosti do přidělených samostatných složek.
 • Elxis 2009.0 Pandora nově podporuje také komentáře k jednotlivým článkům. Nastavení je u každé obsahové položky umožněno formou povolení: nikdo, registrovaní uživatelé nebo všichni. Přidávání komentářů na hlavních stránkách i pro eBlog samozřejmě ošetřeno protispamovým obrázkem. Komentář je umožněn i pro autonomní obsah tzn. pro články, které nejsou zařazeny v žádné sekci a kategorii (licenční ujednání...).
 • Statická cache (vyrovnávací paměť) je dalším novým rysem Elxis 2009.0 Pandora. Oproti klasické cache ukládá celé stránky místo bloků a tím výrazně urychluje našpanělštiny,čítání Vašich webových stránek. Základní čas statické cache je nastaven na 1200 vteřin a lze měnit dle potřeby v administrační části stejně jako její aktivace nebo deaktivace.
 • Elxis CMS 2009.0 Pandora podporuje pouze PHP 5 a novější, nově také databáze Oracle a XML schémata verze 0.3.
 • Integrována poslední verze TinyMCE WYSIWYG editoru pro lepší XHTML kompatibilitu.
 • Poslední verze ADOdb databázové knihovny.
 • V katalogu odkazů lze přidat miniaturu náhledu stránek ke každé položce. Je možno použít obrázek uložený na serveru nebo využít poskytovatele náhledů. Náhled ze serveru poskytovatele je stažen a uložen pro další zobrazení. Toto opatření zabraňuje připojování k serveru a načítání dat při každém otevření katalogu a procházení odkazů je tak mnohem rychlejší.
 • Správce médií nabízí stálý přehled nad obrázky a dalšími médii uloženými na serveru z uživatelského prostředí podobnému Windows vč. náhledů, tvorby složek, upload, mazání, nastavení CHMOD...
 • Webové stránky je možné rozdělit do zón z různou úrovní práv přístupu a jednotlivé uživatele přidávat do skupin pro povolení vstupu do jednotlivých zón.
 • Registrace nových uživatelů je defaultně nastavena na režim zaslání ověřovacího odkazu na registrovanou emailovou adresu. Tento režim lze deaktivovat a registrace neověřovat, pozastavit nebo úplně zakázat.
 • Administrátor je notifikován automatickými emaily o všech aktivitách uživatelů (nová registrace, přidání odkazu, navrhnutí článku...).
 • Elxis 2009.0 Pandora obsahuje sadu nástrojů, které usnadní práci se systémem. Mezi nejvýznamnější lze zařadit např. Logins Recorder, který zaznamená všechny pokusy přihlášení do administrační části , vlastní Elxis Defender zajišťující bezpečnost tak, jak ho znáte z Windows, Elxis Organizér zase spravuje Vaše kontakty, poznámky, záložky a schůzky, čistič dočasné složky a složek cache...

---
Elxis CMS CZ - Open Source

reklama
diskuze: elxis pandora 2009.0
názor autor datum
zatím není přidán žádný názor k programu

zobrazit vše přidat názor
novinky v této sekci
nejstahovanější v sekci
nejkupovanější
naposledy v této sekci
spider ccbot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)