obchod.mokry.cz (pl, sk) - internetový obchod společnosti Mokry Systems (pl, sk) s programy v elektronické podobě
reklama
STUDNA PLNÁ SOFTWARE Středa, 22. listopadu 2017, 06:14, svátek má Cecílie, zítra Klement
Hledání:
 
rozšířené hledání
KATALOG SOFTWARE
studna.cz: aplikace pro kancelář nebo domácnost: různé aplikace: ikavárna
kupte si
Oxygen Phone Manager II for Nokia phones 2.18.13

cena: ---

Oxygen Phone Manager II umožňuje komunikaci mezi počítačem a mobilními telefony Nokia. Můžete číst, editovat, ukládat, načíst a přepsat telefonní seznam ve vašem telefonu. Importovat data z Microsoft Outlook nebo Lotus Notes a exportovat telefonní ...
rss kanál
RSS kanál našeho serveru
přidejte software
Napsali jste nějaký software? Přidejte ho k nám do studny.
 
Použijte k tomu odkaz přidat/aktualizovat software.
naše ikonka
Libí se vám naše stránky a máte svůj web?
Umístěte naší ikonku s odkazem na tento web na vaše stránky.

iKavárna 1.7.2
iKavárna 1.7.2
stáhnout software (709kB)
staženo: 49x
verze: 1.7.2 (23.1.2008)
os: 98/ME/NT/2000/XP/2003/Vista
licence: demo
cena: 1490 Kč
info: Milan Čížek
 

iKavárna je zajímavý kus software, jenž do značné míry splňuje požadavky na něj kladené: evidovat platby za zboží a služby v internetové kavárně. Instalace na stanici obsluhy je bezproblémová, nemusíte se tedy obávat zlomyslností při konfigurování odděleného balíčku pro server a zvlášť pro jednotlivé klientské stanice.

"Počítadlo" se zákazníkům spouští manuálně, nikoliv automaticky, což považuji spíše za výhodu (kdo měl někdy v provozovně bandu neposedných Italů, jistě ví, o čem mluvím). V nově přepracovaném, nyní již příjemnějším GUI, jsem dále uvítal možnost zpoplatnění internetu nejen po minutách, ale např. po každé započaté čtvrthodině. Dobře je rovněž vyřešena editace typů zboží (nápoje, CD, tisk...) a jeho přiřazování ke klientským PC pomocí drag & drop, popř. dvojklikem; pokud se překliknete, nevadí, pomocí pravého tlačítka se dá přidané zboží rovněž odebrat. Pobavilo mne chování iKavárny po kliknutí na tlačítko "Ukončit" - políčko změní barvu a až do znovuspuštění si vyúčtovanou částku "pamatuje", což se velice hodí v případě sporu se zákazníkem. Při finálním vyúčtování klienta je možné specifikovat slevu (zboží i internet), po vyplnění přijaté částky program vypočte, kolik klientovi vrátit nazpět.

Oproti předchozí verzi přibyl účet přímého prodeje, který dříve citelně chyběl. Nově lze rovněž definovat libovolný počet administrátorských či uživatelských účtů. Běžný uživatel nemá oprávnění spravovat položky zboží + seznam uživatelů a provádět konfiguraci. V nové verzi iKavárny také můžeme nastavit měnu (např. české nebo slovenské koruny) a editovat položky v okně závěrečného vyúčtování.

Do instančního adresáře programu se do souborů log.txt a log.csv ukládají provedené platby, a to ve tvaru číslo účtenky, datum, čas, uživatel, cena za internet, cena za zboží, celková cena. Tyto informace je tedy možné bez problému dále zpracovávat např. tabulkovým procesorem. Program v průběhu testování ani jednou nehavaroval a v paměti zabíral kolem 6MB, náročnost na CPU byla rovněž zanedbatelná. Vývoj programu nadále pokračuje - již brzy by se měly objevit další nové funkce. Své návrhy a připomínky můžete zasílat na adresu autora.

---
Milan Čížek

reklama
diskuze: ikavárna 1.7.2
názor autor datum
zatím není přidán žádný názor k programu

zobrazit vše přidat názor
novinky v této sekci
nejstahovanější v sekci
nejkupovanější
naposledy v této sekci
spider ccbot/2.0 (http://commoncrawl.org/faq/)